Корупційна схема: у Тернополі податківець і юрист взяли від підприємця 20 тисяч грн. хабара

Податківця-хабарника зі своїм спільником юристом затримали в п'ятницю, 1 квітня. Корупціонери вимагали 20 000 грн. в представників підприємства. Прокурор впевнений, що це не перший їхній спільний злочин, тому ведеться слідство.

Військова прокуратура спільно з працівниками СБУ затримали на вимаганні та отриманні хабара начальника відділу погашення боргу головного управління ДФС в Тернопільській області за посередництвом одного з місцевих юристів. В свою чергу, юрист-хабарник працює на фірмі, яка надає юридичну допомогу з ліквідації підприємств. Сума, яку вимагали спільники у одного з тернопільських підприємств  становить 20 тисяч грн.

- Минулої п’ятниці, 1 квітня, задокументували факт вимагання та отримання неправомірної вигоди працівником державної фіскальної служби (далі ДФС) від одного з тернопільських підприємств, - розповідає на брифінгу військовий прокурор Тернопільського гарнізону, підполковник юстиції Олександр Федчишин. - В цей же день затримали працівника ДФС та його спільника.

Згідно слів військового прокурора, працівник ДФС вимагав хабар за вирішення питань щодо прискорення процедури банкрутства одного з тернопільських підприємств. Основна діяльність підприємства - постачання газу для автозаправок нашої області. Дане підприємство має борг перед державою близько 700 тисяч грн, пише 20 хвилин

-  Процедура визнання підприємства банкротом  може тривати і до десяти років, відповідно весь цей час борг фірми перед державою зростає, - додає військовий прокурор. - Тому, щоб не перешкоджати такій процедурі, працівник ДФС вимагав кошти.

В суботу, другого квітня 2016 року, обом фігурантам кримінального провадження, військова прокуратура пред'явила підозру про вчинення злочину передбаченого частиною третьою, статтею 368 Кримінального кодексу України. Також, вчора, третього квітня цього року, слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду обрав, стосовно обох фігурантів даної справи, міру запобіжного заходу - тримання під вартою з можливістю внесення застави. Відповідно, застава для організатора злочину, тобто для працівника ДФС становить 89 000 грн, в свою чергу для юриста, який є посередником в переданні хабара - 68 000 грн. Згідно слів підполковника юстиції Олександра Федчишина, військова прокуратура підготувала клопотання про відсторонення осіб від займаних посад.

- В разі якщо їхня вина буде доведена, злочинці отримають від п’яти до десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна та забороною обіймати певні посади, - розповідає прокурор Федчишин. На думку, військового прокурора, цей злочин не є одноразове явище, а має системний характер. Тобто це є неодноразовий механізм, який затримані особи не раз могли б провертати. Тому зараз слідство встановлює причетність затриманих осіб до злочинів такого роду.

Тернопіль податківець юрист хабар
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі