5 млн. гривень планують витратити на реконструкцію дамби Тернопільського ставу

Реконструкцію дамби Тернопільського ставу (вулиця Руська) планують провести у 2016 році. 5 квітня об`єкт оглянув голова обласної державної адміністрації Степан Барна.

«Дамба є артерією, яка з`єднує мікрорайони «Дружба», Пронятин та Кутківці з центральною часиною міста, - зазначив Степан Барна. – Тому об`єкт має стратегічне значення для Тернополя. Відомо, що будували її в післявоєнний період, використовуючи будматеріали низької якості. Тому зараз тут незадовільний стан покриття, що унеможливлює нормальну експлуатацію громадського та автомобільного транспорту».

За словами очільника краю, дамбу включено у перелік об`єктів, які фінансуватмуться за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку.

«Ми очікуємо 5 млн. гривень з Державного фонду регіонального розвитку, 2669,8 млн. планують виділити з міського бюджету, - констатував Степан Барна. – Також сподіваємося на підтримку народних депутатів від Тернопільщини, плануємо залучити кошти Кабінету Міністрів по програмі соціально-економічного розвиту. За ці кошти цього року передбачено провести реконструкцію існуючих дощеприймальних колодязів, будівництво нового каналізаційного колектора, ремонт проїзної частини шлюза на дамбі. Загалом, загальна вартість проекту – 26, 7 млн. грн».

Роботи планують розпочати у червні, коли будуть виділені кошти з ДФРР. Наразі оголошено тендер.

«Якщо буде повноцінне фінансування, то до вересня ми плануємо завершити всі роботи», - констатував Степан Барна.

Загалом, проект реконструкції передбачає реконструкцію асфальтобетонного покриття - 625 метрів; реконструкцію 14 одиниць існуючих колодязів інженерних мереж; реконструкцію 2 споруд на дамбі Тернопільського ставу; реконструкцію 563 метрів водопроводу; реконструкцію мережі зовнішнього освітлення - 1400 метрів.

Довідково: Дамба знаходиться в рекреаційній зоні міста, вулиця розміщена на дамбі Тернопільського ставу, який знаходиться зі сторони верхового відкосу дамби; зі сторони низового відкосу знаходиться гідропарк «Топільче». На пересічені дамби з р. Серет знаходиться шлюзний міст, по середині - шлюз, який подає воду в гідропарк «Топільче».
Ширина проїзної частини 15,5 м, на шлюзному мосту-20м, ширина зеленої зони зі сторони ставу-4,7-6,0 м. Довжина дороги що підлягає реконструкції 625м. Стан дороги незадовільний, покриття шашкове, вибите, з впадинами глибиною 02-0,3м. Дощеприймальні колодязі засмічені і замулені.
По дамбі проходить єдина дорога, що з’єднує мікрорайони «Дружба», Пронятин та Кутківці з центральною часиною міста.
Під час сильних злив відбуваються значні підтоплення.

Тернопіль реконструкція дамби
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі