На Тернопільщині поширений «тіньовий» бізнес і зарплати в «конвертах»

Проблема безробіття особливо актуальна на Тернопільщині. У регіоні кількість незайнятого населення перевищує сто п’ятдесят тисяч, – кажуть у фіскальній службі області. Крім того, поширений «тіньовий» бізнес і зарплати в «конвертах».

Весною та літом незайнятим жителям пропонують сезонні роботи, більшість з яких пов’язані із сільським господарством або прибиранням територій.

«Кількість безробітних частково зменшується навесні, оскільки розпочинаються сезонні роботи. Частину безробітних залучаємо, дехто відмовляється. У Тернопільській області велика частина безробітних – це молодь з вищою освітою. Ця категорія не завжди погоджується на пропоновані вакансій. Тим більше, що переважно роботодавці потребують людей з робітничими спеціальностям. А пропонована заробітна плата також невисока. Часто від роботи людини може відмовлятися через втрату певних соціальних гарантій. Останнім часом особливо стикаємося з такою пасивністю. Позитивним є те, що зараз для молоді відкриті всі шляхи, можливе таке явище як перекваліфікація або пошук роботи в іншому місті. Щодо сезонної зайнятості, то теж є певні вакансії. Однак це стосується лише робітників. Працевлаштувати спеціаліста з вищою освітою у Тернопільській області вкрай складно. Крім того, до нас приїжджають переселенці, які також потребують сприяння у пошуку роботи, а також демобілізовані воїни АТО», – відзначила у розмові з зз заступник обласного центру зайнятості Олександра Островська.

За словами фахівців обласного центру зайнятості, більшість роботодавців пропонує мінімальну зарплату. Дещо вищі виплати на агропромислових підприємствах.

Тернопільщина безробітні зарплата
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі