• Головна
  • Хто найчастіше усиновлює українських дітей?
14:30, 17 лютого 2012 р.

Хто найчастіше усиновлює українських дітей?

На сьогодні громадяни США та Італії найчастіше усиновлюють дітей з України. Про це повідомила начальник відділу по роботі з документами іноземних громадян Департаменту з усиновлення та захисту прав дитини Мінсоцполітики України Вікторія Яловська.

За її словами, у 2011 році іноземцями було усиновлено 970 дітей, а у 2010 – 1202 дитини.

"Кількість усиновлення іноземцями зменшується, бо українські громадяни досить активно усиновлюють дітей. …Перевага надається українським громадянам. Тому іноземці можуть усиновити діток старше 5 років і це дітки нездорові, хворі. … Адже влітку були внесені зміни до сімейного кодексу і іноземців обмежили. Вони можуть усиновити тільки діток, які старше 5 років", - сказала вона.

Довідка: Відповідно до Сімейного Кодексу України, усиновлення є найбільш прийнятною і сприятливою формою влаштування, за якої дитина приймається в сім’ю усиновителів на правах рідної дитини. Згідно зі ст.24 Закону України "Про охорону дитинства", лише за умови неможливості влаштувати дитину в рідному середовищі, приймається рішення про міждержавне усиновлення. Дитина, яка є громадянином України, може бути усиновлена іноземцем, якщо вона перебуває не менше одного року на централізованому обліку. Винятки можливі за умови, якщо усиновитель є родичем дитини або дитина страждає на хворобу, що внесена до спеціального Переліку захворювань. Окрім того, іноземні громадяни не можуть всиновлювати українських дітей віком до одного року.

Як роз’яснила УНН, юрист Міжнародного жіночого правозахисного центру "Ла Страда" Марина Легенько, на іноземних усиноволювачів покладається ряд зобов’язань. Зокрема, протягом місця після виїзду дитини до нової країни проживання поставити її на облік у відповідній консульській установі чи дипломатичному представництві України; забезпечити право усиновленої дитини зберігати громадянство України до досягнення нею 18 років; подавати консульській установі чи  дипломатичному представництву України не менш як один раз на рік протягом перших трьох років після усиновлення та в подальшому один раз на три роки до досягнення дитиною вісімнадцяти років звіт про умови проживання та стан здоров'я усиновленої дитини; надавати представнику дипустанови України можливість спілкуватися з дитиною та повідомляти туди про зміну місця проживання дитини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
"З 1 грудня чоловіки з цими професіями тотально втратять бронювання, ТЦК бачать ухилянтів": мобілізація, ЗСУ (ВІДЕО)
"Втрата бронювання і мобілізація з 1 грудня, відстрочку залишать для 8-ми груп чоловіків із цими ознаками": ТЦК, повістки
"З 1 грудня пенсія різко зросте у цих 3-х груп літніх українців": стало відомо, кому з пенсіонерів збільшать виплати
"Дикий мороз у -9 градусів і могутній снігопад сунуть в Україну, прогноз налякав навіть експертів": іде негода і дощ (ВІДЕО)
Оголошення
live comments feed...