На Тернопільщині чоловіка, який ледве бачить, військкомат вирішив зробити стрілком

Кременчанин Андрій Сізов страждає на важку форму близорукості, та попри це хлопець отримав повістку із направленням… «стрілок». Додаткова медична комісія надала висновок про непридатність Андрія Сізова до служби, але кременецький військкомат продовжує надсилати хлопцю повістки.

27-річний Андрій Сізов у дитинстві отримав важку травму ока. Відтоді з кожним роком зір хлопця погіршувався.

У 2007 році він проходив строкову службу, однак тоді до війська його забрали ще із допустимою гостротою зору за Законом України про військову службу, повідомляє Погляд.

«У 2007-2008 роках я проходив військову службу на залізниці, тоді медкомісія визначила гостроту зору на рівні -0,4 …-0,5. З такими показниками ще можна служити в армії. Тепер ж у мене важка форма близорукості. На обидва ока -0,2…-0,2», – пояснює Андрій.

Кременчанин дуже здивувався, коли йому повідомили про необхідність з’явитися у місцевий військкомат. Каже, що на руки повістки не отримував.

«Мою маму повідомили усно, що я маю звернутися у військкомат для проходження медичного огляду. Тільки там мені і вручили повістку», – говорить Андрій Сізов.

Повістку вручили, однак медичну довідку, що Андрій придатний до війська медики так і не наважилися підписати, а відправили хлопця на додаткове обстеження в Тернопільську обласну лікарню.

«В додатковому медогляді мені не відмовили і назначили медкомісію через кілька тижнів. Проте, коли я вже мав їхати до Тернополя, то у кременецькому військкоматі почали вставляти палки в колеса, відмовляти, не давати офіційні документи на медогляд, хоча підстав для відмови не було. Я все ж таки пройшов додаткову комісію і вона дала висновок, що я не придатний до мобілізації», – додає хлопець.

Та у Кременецькому військкоматі вважають, що з таким зором можна йти на передову снайпером.

Через те, що хлопець поїхав на обстеження і вчасно не прибув на відправку, комісаріат подав його у розшук, як того, хто ухиляється від мобілізації.

Наразі, родина Андрія свої права відстоює у суді. Відтоді кременчанину принесли ще кілька повісток.

«Взагалі я отримував 7 повісток, 5 із них хотіли вручити вже під час того, як велося судове засідання. Тобто мене судять за ухиляння від мобілізації, а у військкоматі продовжують виписувати нові повістки. Окрім того, з воєнкомом і його заступниками були такі розмови, що якщо не підпишу повістку, на мене ще напишуть заяви і при будь-якій можливості таки відправлять на передову», — розповідає Андрій Сізов.

На Тернопільщині чоловіка який ледве бачить військкомат вирішив зробити стрілком
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі