На Тернопільщині п'ятеро дітей отруїлися в шкільній їдальні

До Головного управління Держсанепідслужби у Тернопільській області о 15:00 год. 11.04.2016р. поступила інформація про госпіталізацію до інфекційного віддлення Кременецької ЦРКЛ 5-ти учнів 4-го класу ЗОШ с.Жолоби Кременецького району з діагнозом – Функціональні розлади органів травлення (зі скаргами на незначну нудоту, головокружіння, болі в епігастральній ділянці, утруднене дихання, загальну слабкість тощо).

Після огляду лікарів встановлено діагноз - Функціональні розлади шлунку? Інтоксикаційний синдром нез’ясованого генезу.

При зборі епіданамнезу фахівцями Держсанепідслужби області встановлено, що погіршення самопочуття дітей наступило приблизно об 11:30 год. - через 30 хвилин після відвідування шкільної їдальні, де вони вживали: макаронні вироби, смажену рибу (хек), салат (морква, капуста, олія), кавовий напій.

В шкільній їдальні, разом із захворілими, отримали харчування ще 62 учні 1-4 класів.
Про погіршення стану учнів було повідомлено медичних працівників ФАПу с.Жолоби, після чого каретою швидкої допомоги дітей було доправлено до інфекційного відділення Кременецької ЦРКЛ.

Фахівцями Держсанепідслужби вчинено виїзд до загальноосвітної школи с.Жолоби, де проведено відбір добових проб готових страв (4), риби мороженої (1), три взірці овочів на вміст нітратів, пробу води питної з харчоблоку для дослідження за бактеріологічними та санітарно- хімічними показниками, взято гігієнічні змиви та змиви на пат. флору (20), а також проведено обстеження двох працівників харчоблоку на носійство кишкової групи інфекцій.
Окрім того, здійснено обстеження приміщення, де навчаються учні 4-го класу, при проведенні якого встановлено наявність стороннього запаху, в зв’язку із чим у даному навчальному класі проведено відбір взірців повітря для дослідження на вміст аміаку, фенолу та формальдегіду.

Згідно із порядком взаємодії між Управлінням ДСНС України у Тернопільській області, Департаментом охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації, Головним управлінням Держсанепідслужби у Тернопільській області та Державною установою «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» у випадку виникнення (загрози виникнення) надзвичайних ситуацій пов’язаних з інфекційними хворобами, отруєнням людей та іншими медико-санітарними наслідками на території області направлено повідомлення про виникнення або загрозу виникнення надзвичайної ситуації (форма 2/НС-1) до ДСНС у Тернопільській області, Управління надзвичайних ситуацій ОДА та ДСЕС України.

Тернопільщина отруєння школярі їдальня
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі