11:00, 18 лютого 2012 р.
Чи розвіється тютюновий дим до Євро-2012?
В Україні можуть повністю заборонити курити в більшості закритих приміщень, включно з офісами, барами, ресторанами та клубами. Відповідний законопроект, зареєстрований у парламенті у листопаді, рекомендували ухвалити комітет з питань охорони здоров'я та комітет з питань євроінтеграції.
Раніше документ підтримало міністерство охорони здоров'я та українське бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я. А соціологи оприлюднили результати дослідження, згідно з якими переважна більшість опитаних українців вітають такі плани.
Якщо проект закону підтримає більшість депутатів парламенту, то напередодні Євро-2012 Україна, слідом за Великобританією, Францією, Іспанією, Литвою, Норвегією та низкою інших країн, повністю звільнить від тютюнового диму заклади громадського харчування.
Хоча поки що, за словами активістів антитютюнових рухів, у клубах та барах часто не дотримуються навіть чинних правил про поділ залів на зони для курців та некурців.
У разі, якщо законопроект, ініційований багатьма депутатами з різних фракцій, ухвалять, поділу на зали для курців та некурців більше не буде - тютюновий дим заборонять у всіх приміщеннях закладів громадського харчування, дискотеках, офісах і житлових будинках.
Власники та керівники закладів вже з насторогою стежать за порядком денним Верховної Ради.
"Я радше проти, ніж за, оскільки з одного боку я розумію, що це може цілком позитивно позначитися на моєму здоров'ї, бо пасивне куріння не менш шкідливе, ніж просто куріння. Але, з іншого, я розумію, що спершу це додасть додаткових проблем, оскільки в країні у нас великий відсоток курців, і дуже складно буде змусити їх не курити в закладі, а виходити на вулицю", - висловив свою думку ВВС Україна адміністратор одного з розважальних закладів.
84% відсотки українців схвально ставляться до повної заборони тютюну в більшості закритих приміщень. Такими є результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології наприкінці 2011 року. За заборону, в тому числі, висловилися більше половини щоденних курців.
60% відсотків опитаних вважають, що куріння є дуже серйозною проблемою. Відтак, 77% відсотків - за заборону куріння в ресторанах і кафе, 74% не хочуть диму в барах, 88% відсотків проти тютюну на робочих місцях та в офісах.
"У разі ухвалення закону основна відповідальність буде покладена на власників закладів, і це означатиме практичне виконання вимог законодавства і міжнародних зобов'язань України стосовно захисту людей від шкідливого впливу тютюнового диму", - стверджує один з ініціатоів заборони, голова комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Тетяна Бахтєєва.
Автори документа наголошують, що окрім захисту відвідувачів, законопроект спрямований на те, щоб дати право на вільні від тютюну робочі місця працівникам закладів, де зараз курять.
"Ми очікуємо полегшення, бо ті умови, на яких зараз працюють офіціанти, взагалі важко назвати умовами. Тому що приміщення прокурені, і людина лишається фактично без вибору, автоматично піддаючись небезпеці пасивного куріння. А більша частина офіціантів в Україні - це молодь від 18 до 23 років", - сказав голова правління Київської асоціації офіціантів Олег Онікієнко.
Чимоло закладів вже відмовилися від тютюну.
"Ми не відчуваємо браку відвідувачів, я взагалі вважаю заборону куріння однією з переваг нашого закладу. Значно приємніше сидіти там, де не курять. Багато людей приходять з дітьми. Так, буває, що курці заходять і йдуть, дізнавшись, що курити заборонено. Але є й такі, що виходять курити на вулицю, а всередині приміщення спілкуються, вживають їжу та напої", - розповів Андрій Пінчук, власник ресторану, де не курять.
Якщо депутати підтримають ініціативу борців проти куріння, Україна стане черговою в низці країн, в яких діє заборона на тютюновий дим в громадських приміщеннях. Однією з останніх до їх числа долучилася Іспанія.
"Світовий досвід доводить, що наслідок заборони куріння у громадських місцях вже після декількох місяців дії - це зниження поширеності в країні гострих серцево-судинних захворювань на 20-40%. Саме так сталося в Ірландії, Англії, Туреччині, Іспанії, які впровадили цей захід," – розповів голова українського бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я Кіз де Йонкере.
Раніше УЄФА заявила, що посилить заходи щодо повної заборони на використання, продаж чи рекламу тютюну на всіх стадіонах, залучених до проведення чемпіонату Євро-2012.
Представники громадських організацій сподіваються, що такі заяви спонукають голову парламенту Володимира Литвина підписати ухвалений у Верховній Раді 22 вересня закон про заборону реклами, спонсорства і стимулювання продажу цигарок.
Як стверджують медики, в Україні щорічно від хвороб, викликаних пасивним курінням, вмирає близько 10-ти тисяч людей, три чверті яких – жінки і діти.
Активісти антитютюнових організацій перконані, що законодавча заборона на куріння в більшості закритих приміщень продовжила б тенденцію до зменшення кількості курців та недуг, викликаних тютюном.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
09:57, 4 грудня
15:29, 4 грудня
11:04, 12 грудня
45
live comments feed...