Допомога військовим та інвестиції в область – головні здобутки Степана Барни за рік роботи

Тернопільщина – одна із лідерів у будівництві фортифікаційних споруд в зоні АТО. Також особливу увагу в області приділяють соціальному захисту військовослужбовців та їхніх сімей. На цих напрямках наголосив голова облдержадміністрації Степан Барна, звітуючи за зроблене протягом року на посаді.

«В зоні АТО Тернопільська область мала доручення збудувати чотири фортифікаційних захисних об’єкти неподалік міст Попасна та Золоте на Луганщині, - зазначив Степан Барна. – Наші будівельники працювали на межі із підконтрольними терористам територіями і облаштовували більш як 17-кілометрову лінію оборони. Готові об’єкти передали на баланс Міноборони України в липні-серпні 2015 року. Перший будівельний загін у складі 97 працівників та 23 одиниць будівельної техніки у квітні минулого року нам вдалося сформувати лише за один тиждень, будівництво тривало чотири місяці, участь взяли понад 150 будівельників краю, задіяні понад 30 одиниць важкої техніки та механізмів».

Не менш необхідну допомогу влада Тернопільщини надає й тим, хто підтримує борців за державу в тилу. Так для трьох сімей загиблих і одного учасника АТО з інвалідністю придбано квартири за кошти з обласного бюджету.

«У 2015 році вперше створено Координаційну раду, що здійснює шефство над військовими частинами області. Бійцям, які несуть службу в зоні АТО, постійно надається соціальна та патронатна підтримка з боку влади, - повідомив Степан Барна. – Ми передаємо на передову харчові продукти, медикаменти, одяг, предмети гігієни тощо. У нас активно працює Рада учасників АТО при ОДА, розпочато реалізацію цільової програми підтримки бійців та родин загиблих. На її реалізацію у 2015 році з бюджету області виділено 2,7 млн грн. У 2015 році 1,7 млн грн. виплачено як одноразову допомогу учасникам АТО та членам сімей загиблих в рамках Програми «Турбота».

Також голова облдержадміністрації зазначив, що мобілізованим працівникам виплатили компенсацію середнього заробітку на майже 17 млн грн., загальна сума одноразової грошової допомоги членам сімей загиблих військовослужбовців склала 26,6 млн грн. На сьогодні 1137 учасників АТО вже оформили право власності на земельні ділянки. Ще 2634 особам надано дозволи на розробку землевпорядної документації, придбано квартири для трьох сімей загиблих та одного учасника АТО з інвалідністю. Крім того, у 2015 році 385 дітей учасників АТО відправили на оздоровлення та відпочинок в межах України, в тому числі 202 дітей – в країни Європи.

«Діти, котрі відчули горе війни, потребують особливого піклування, - впевнений Степан Барна. – Нещодавно я спілкувався з нашими польськими колегами, представниками Асоціації міст Польщі, і ми домовилися, що цього літа близько 100 дітей учасників АТО матимуть можливість відпочити в Польщі».

Що стосується фінансових надходжень в область: 127,6 млн грн., за словами Степана Барни, отримано на соціально-економічний розвиток та

реалізацію інвестпроектів та програм. 95 млн грн. – Держфонд регіонального розвитку, 5 млн грн – державні капітальні видатки, 27,6 млн грн. – субвенція з Держбюджету. Як результат, на 45 об’єктах проведено реконструкцію та ремонт.

Барна-звіт1
Барна-звіт1
барна ОДА голова ОДА бійці ато допомога військовим інвестиції в область
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі