Стало відомим походження велосипеда, який наробив шуму на всю Україну

Останніх декілька днів у соцмережах обговорюють електровелосипед, який нібито для тернопільської поліції.

Інформацію щодо цього транспорту можна побачити у тернопільських та всеукраїнських ЗМІ, згодом дані повідомляння спростовувала патрульна поліція Тернополя.

Насправді ж велосипед до тернопільської поліції відношення не має, хоча й має тернопільський слід, повідомляє 20 хвилин.

Тернополянин, який поширив у соцмережі фото електровелосипеда розповідає, що дуже здивувався, коли журналісти почали писати про те, що це велосипед тернопільської поліції.

- Я в Топільче помітив електробайк, на якому чоловік катався по сходах, - розповідає Олександр Рубаха. - Збоку стояв чоловік і знімав подолання перешкод на фотоапарат. Коли я під'їхав ближче, то був дуже здивований, побачивши емблему поліції на рамі байка. До того ж, все було по дизайну - номер, жовто-блакитна стрічка і т.д. - готовий продукт. Посади туди поліціянта в формі і пускай в патрулювання.

Згодом чоловік наздогнав тих хлопців на площі та попросив дозволу сфотографувати велосипед.

- Я виклав цю фотографію в одну інтернет-спільноту, сподіваючись колись побачити наших патрульних на двоколісному електротранспорті, - продовжує пан Олександр. - Згодом, до мене почали писати журналісти, уточнювати інформацію, посилаючись на інші сайти, де була присутня інформація про ніби то вже куплені електробайки тернопільською поліцією. Ч

оловік був в шоці, адже нічого подібного в спільноті він не писав. Уже наступного дня подібні статті продублювались в інших інтернет виданнях. Навіть ТСН опублікувало цей "фейк", посилаючись на "Наш Киев".

- Я був настільки збентежений, що навіть написав листа редакції ТСН з проханням видалити публікацію, - додає тернополянин. - Декілька днів відповіді не було, але 12 квітня статтю уже зняли з сайту ТСН.

От так працює "жовта" преса. Багато журналістів ведуть себе вкрай не гідно і стараються всяко гнатись за рейтингами, публікуючи неправдиву інформацію очевидно не відчуваючи відповідальності за подібні дії, каже пан Олександр.

“20 хвилин” вдалось поспілкуватись з тернополянином, який є одним із конструкторів цього електровелосипеду.

Пан Павло (прізвище редакції відоме - прим. ред) пояснив, що даний велосипед немає жодного відношення до тернопільської поліції.

- Ми - тернопільська компанія, виготовляємо рами і будуємо велосипеди на базі цих рам, - розповідає Павло. - І партнери з Одеси запропонували нам скласти такий електровелосипед для їхньої поліції. До них звернулись працівники поліції з таким проханням, а вони звернулись до нас.

Це електричний велосипед підвищеної прохідності спеціально зроблений для патрулю. Запас ходу у нього приблизно 100-150 км і навантаження до 150 кг, розповідає пан Павло. Заряджається він від розетки.

Уже в багатьох країнах патрульні користуються таким видом транспорту.

- У Тернополі велосипед ми просто тестували, - каже чоловік. - Хтось сфотографував і “пішло поїхало”. В Одесі 9 квітня був велопробіг і в рамках цього дня велосипед презентували поліції Одеси. Але це ще тестова модель, тобто якщо їм підійде, то будемо складати такі велосипеди, якщо не підійде, то не будемо. З тернопільської поліції до нас ніхто не звертався.

Стало відомим походження велосипеда який наробив шуму в соцмережах
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі