Тернополяни при купівлі автомобіля зможуть перевірити, чи потрапляла автівка у ДТП

У відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року №260  відкрито  доступ до інформації про зареєстровані транспортні засоби та їх власників з Єдиного державного реєстру Міністерства внутрішніх справ.

Таким чином громадяни  усієї країни  при придбанні автівки, зможуть перевірити, скільки насправді було власників у транспортного засобу, чи потрапляв він у ДТП та інші подробиці.

Корисно знати, що описані вище відомості надаються:

1) в паперовій формі — територіальними органами з надання сервісних послуг  МВС у вигляді витягу з Реєстру;

2) в електронній формі:

у форматі витягу з Реєстру або в іншому форматі, визначеному в договорі між адміністратором та юридичною особою, в установленому законодавством порядку;

програмними засобами ведення Реєстру у форматі витягу з нього через офіційний веб-сайт МВС.

Важливо знати, що запит про надання зазначеного витягу подається незалежно від місця реєстрації фізичної або юридичної особи.

Також звертаємо вашу увагу  на наступне: За надання відомостей з Реєстру про марку, модель транспортних засобів, рік їх випуску, об’єм (потужність) двигуна та дату державної реєстрації, у разі здійснення запиту про зареєстровані за юридичною чи фізичною особою транспортні засоби плата не справляється.

За надання інших відомостей з Реєстру стосовно зареєстрованих транспортних засобів за основним критерієм пошуку, а саме ідентифікаційним номером (VIN): «про марку, модель, рік випуску, об’єм  (потужність)  двигуна, дату державної реєстрації, колір, тип пального, кількість власників, кількість сидячих місць з місцем водія, обмеження щодо експлуатації транспортного засобу, проходження обов’язкового технічного контролю», справляється плата в розмірі, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2007 р. № 795 “Про затвердження переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції та Державної міграційної служби, і розміру плати за їх надання”: 60,9 грн. – за відомості в паперовій формі; 45,68 грн. – за відомості в електронній формі.

Крім того, заплановано внесення до Єдиного державного реєстру Міністерства внутрішніх справ інформації про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, участь у дорожньо-транспортних пригодах, кількість дорожньо-транспортних пригод за участю транспортного засобу та інше.

 

Тернополяни купівля автомобіля ДТП
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі