«Кудись поділися плити з прізвищами загиблих» – у Тернополі проводять реконструкцію військового меморіалу

На даній ділянці викорчовують дерева та впорядковують меморіальні плити, пояснив заступник міського голови Владислав Стемковський.

- Ще минулого року побачив на Микулинецькому кладовищі якісь незрозумілі роботи на Військовому Меморіалі. Частина могил була просто знищена. Кудись поділися кам'яні плити з прізвищами загиблих. Сьогодні я поїхав на цвинтар і побачив, що на місцях поховань воїнів-визволителів Тернополя зрубані дерева та проводяться якісь роботи. Плити з могил зникли, - пише читач Олександр Мильніков.

Військовий меморіал потребує реконструкції, пояснив пан Стемковський. Мова йде навіть не про благоустрій території, а про масштабні роботи. 

- По-перше хочу пояснити, що насправді ніяких поховань солдатів Радянської Армії на меморіалі немає. Плити - це символічні пам’ятні знаки про тих загиблих, які відомі, - пояснює 20 хвилин Владислав Стемковський. - Однак територія кладовища доволі стара, тому заперечувати ще якісь поховання на тій ділянці ми не можемо. Якщо щось знайдемо, то перепоховаємо. Крім того, на кладовищі є багато старих дерев, які руйнують фундамент могил, падають від віку і руйнують гробівці та пам’ятники, тому їх треба зрізати та викорчувати, чим ми зараз і займаємось. Те, що плити із іменами радянських солдат зібрали,  - це один із кроків реконструкції. На військовому меморіалі мають заново залити фундамент, тоді відреставровані плити повернуть на місце. Тож шукати тут декомунізацію не варто, – зазначив пан Стемковський. 

Тернопіль реконструкція військового меморіалу
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі