У Тернополі розцвіли унікальні магнолії

У Тернополі розпочався період цвітіння магнолій. У місті їх росте всього п’ять. Дерева – двох видів: Кобус і Суланжа.

Начальник відділу благоустрою та екології міського управління ЖКГ Олег Соколовський розповідає, магнолії не приживаються у холодних кліматичних умовах, тому для Тернополя були обрані спеціальні привиті форми. Місця для їх висадки обирали  теж не випадково, пильнували, аби там не було протягів.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, начальник відділу благоустрою та екології міського управління ЖКГ: «Три на проспекті Бандери, вони вже дуже давно в нас, вже мають статус заповідної зони, вони оберігаються Законом. Одна магнолія на Театральному майдані, в неї цікава історія: її ще посадив відомий волонтер Корпусу Миру – Джонс Вожек, вона років п’ять десь взагалі не давала квітів і потім в один прекрасний момент розцвіла».

Історія ще однієї тернопільської магнолії теж не менш цікава, додає Олег Соколовський, передає ІНТБ

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, начальник відділу благоустрою та екології міського управління ЖКГ: «Посадили три магнолії в сквері Миру, дві було вкрадено, одну поламано. Ми про неї забули, тому що розуміли, що вона вже не виживе. І буквально, коли ми садили в сквері Миру дерева Миру, а саме – сливи Пісарді, ми випадково натрапили на нашу магнолію, яка, виявляється, вижила і, все-таки, мир в нашій країні буде!»

До слова, зараз у місті розширюють видовий склад дерев та просять усіх  тернополян і гостей міста ставитися до насаджень дбайливо та обережно.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, начальник відділу благоустрою та екології міського управління ЖКГ: «Вони включені в патрулювання поліції. Поліція так само дивиться за деревами. Надіємося, тернополяни розуміють, скільки сил, енергії закладено, щоб зберегти зелені насадження, і будуть нам допомагати в тому, щоб наше місто ставало європейським, красивим, квітучим містом».

Тернопіль унікальні магнолії
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі