Через потепління в Тернополі буде епідемія грипу?

Кількість хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції в Тернопільській області зменшилась. За останній тиждень захворіло більше двох з половиною тисяч людей. Майже половина з них – діти віком до 18 років. Госпіталізували більше ста сімдесяти хворих, з них – сто п’ятнадцять дітей. До епідемічного порогу ще далеко, кажуть лікарі, але можливість епідемії не заперечують.

Сильні морози перешкоджали швидкому розмноженню вірусу. Саме з цим епідеміологи пов’язують зменшення кількості хворих. Погода, яка зараз, навпаки сприятиме поширенню вірусу. І хоч до епідемії далеко, лікарі все ж не беруться стверджувати, що її на Тернопільщині не буде.

- Для нашої області характерно те, що і в березні бувають епідемії. Епідемічний сезон буде тривати майже до 20 квітня, і тоді ми зможемо сказати, що пережили його без епідемії грипу. Поки що ми не можемо стверджувати, тому що все попереду, – пояснила завідувач епідеміологічного відділу Тернопільської обласної СЕС Марія Павельєва.

Епідеміологи кажуть, в силах кожного вберегти своє здоров’я. Виснажений організм не має потрібних сил для захисту від вірусів, тому запорукою здоров’я називають відпочинок та сон. Радять також обмежити спілкування з хворими на гострі респіраторні вірусні інфекції, вести здоровий спосіб життя, вдягатися відповідно до погоди та слідкувати за харчуванням. В період авітамінозу радять також приймати вітаміни, але тільки після консультації лікаря.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі