Хто відповідає за стихійне сміттєзвалище, яке з’явилося у Тернополі між будинками

Таке неподобство виникло між будинками, що на вулиці Чумацькій і Михалевича, на масиві “Дружба”.

За словами тернополян, раніше в будинку на вулиці Михалевича, 11, що за готелем “Галичина”, де, власне, й облаштували сміттєзвалище, мешкала одна сім’я. Кілька років тому земельну ділянку разом із будинком викупили й планували там звести багатоповерхівку. Однак жодних робіт там дотепер не проводять, власник давно не навідується, а відтак наші люди, в яких, як відомо, великі проблеми з культурою і свідомістю, почали викидати туди сміття. Двір обріс чагарниками й перетворився на сміттєзвалище, біля нього облаштовувалися безхатьки. Щоправда, мешканцям сусідніх будинків за допомогою міліції вдалося їх звідти прогнати, але на більше їх не вистачило. Гори сміття далі ростуть, пише Нова Тернопільська газета.

У міському управлінні ЖКГ з цього приводу пояснюють, що комунальники до даної території жодного стосунку не мають, бо це приватний сектор.

– Не розумію, як можна бути настільки байдужим до свого міста?! – дивується заступник начальника міського управління ЖКГ, начальник відділу благоустрою та екології Олег Соколовський. – Невже так важко викинути сміття у контейнер, що стоїть у кожному дворі?! У міру можливості ми намагаємося забирати сміття із стихійних сміттєзвалищ, але воно щоразу з’являється знову. На одному із таких сміттєзвалищ хтось навіть залишив унітаз. Масово викидають пляшки, папір, поліетилен, пластик, консервні бляшанки, різні виробничі та побутові відходи. І це при тому, що, як відомо, консервна упаковка з металу повністю зникає аж через 100 років, а вироби з поліетилену – через 250! Як пояснити людям, щоб вони не засмічували місто й околиці, – навіть не знаю. Усі хочуть в Європу, але ніхто не збирається поводитися по-європейськи. Звичайно, хоч це не наш обов’язок, але до великодніх свят ми на Михалевича наведемо лад. Але ж після свят усе знову повториться…

Замість P. S. Проблема із сміттям у Тернополі, особливо на околицях міста, залишається гострою. Як її можна, і чи можна, вирішити? Один з ефективних варіантів – проведення толок. Наприклад, нещодавно батько загиблого від російських загарбників героя Віктора Гурняка Петро Степанович організував прибирання Старого парку. На толоку вийшли працівники ЖКГ, студенти й просто свідомі тернополяни, які за кілька годин зібрали сміття, сухе листя й гілки.

Стихійне сміттєзвалище Тернопіль
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі