Найбагатшим депутатом тернопільської міськради виявилася... начальниця ЖЕКу

Рух ЧЕСНО в рамках кампанії “Стеж за грошима” аналізує майнові декларації депутатів, щоб виявити корупційну складову або потенційну залежність міських обранців від власних інтересів, а не від волі виборців.

До уваги були взяті доходи нинішніх депутатів за 2014 рік, які вони подавали до ТВК. Навіть ці декларації отримати було досить складно. Міський архів відмовлявся надавати їх для ознайомлення, чим порушував Закон України “Про доступ до публічної інформації”. Складається враження, що і міський архів, і лідери фракцій, і депутати намагаються приховати свої статки. Зрештою дані вдалося отримати та проаналізувати.

Найбагатшими депутатами, яких було обрано до ради, стали по двоє депутатів від ВО "Свобода" та ВО "Самопоміч" та депутат із "Громадянської позиції".

Отож, найбагатшою виявилась родина депутатки міської ради Галини Гевко  із сукупним сімейним доходом близько 2,5 млн. грн. на рік. Сама Галина, яка є членом постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства, заробила близько 85 тис. грн, перебуваючи на посаді директора ПП “Благоустрій”.

Її чоловік отримав близько 2 млн. грн від підприємницької діяльності. Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а також органів державної статистики, основним видом його діяльності, як підприємця, є  ремонт і технічне обслуговування машин і устаткування промислового призначення.

До того ж, чоловік депутатки займається обслуговуванням житлового фонду та прибудинкових територій, працюючи директором ПП "Люкс". Їхній син займає посаду директора в одному із ЖЕКів Тернополя. Відповідно, постає запитання про конфлікт інтересів, адже пані Гевко приймає рішення, що стосуються благоустрою.

Головою комісії з питань житлово-комунального господарства є депутат, котрий посідає третє місце у рейтингу найбагатших депутатів – Іван Сороколіт. Дохід його сім’ї трішки не дотягує до мільйона в гривневому еквіваленті. Сороколіт є підприємцем та директором КП ТМР "Тернопіль Інтеравіа", що займається обслуговуванням системи централізованого відео-спостереження Тернополя – webcam.te.ua та надає  телекомунікаційні послуги. Він разом з дружиною є чи не найуспішніми підприємцями серед депутатів ТМР, адже левова частка їх доходів саме від впропавадження підприємницької дільності.  Основним видом його діяльності згідно з ЄДР є надання в оренду офісних машин і устаткування, а його дружини - діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування.

Цікаво, що депутати Гевко і Сороколіт, діяльність яких дотична до сфери ЖГК, входять до відповідної профільної комісії.

Лідерські позиції у рейтингу також займає голова фракції "Громадянська позиція" Петро Ландяк із сукупним доходом сім’ї близько 1 млн. грн. Ландяк заробив ці гроші, керуючи ТОВ "Продлюкс" і ТОВ "Універсам Текстерно".

У ТОП-5 найзаможніших депутатів потрапили два медійники та приватні підтримці із “Самопомочі” Юрій Штопко (комісія з питань містобудування) та Олег Нитка (комісія з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики, фізичної культури та спорту). За дивним збігом обставин, річні сімейні доходи обох складають  близько 900 тис. грн, які включають в себе заробітну плату та дохід від провадження підприємницької діяльності, основою якої за даними ЄДР єрекламні агентства. 

Окрім доходів депутати декларували ще розмір сімейних фінансових активів, що включать в себе кошти на банківських рахунках, вартість цінних паперів та внески до статутного капіталу підприємства чи організації.

За цим критерієм, найбагатшою є  Оксана Яциковська, яка близько 1 млн. грн. внесла до статутного капіталу підприємства. До того ж, депутатка разом із сім’єю має 1572 км2 житлової нерухомості (квартира та 3 житлових будинки), що є найбільшою загальною площею серед усіх депутатів  ради. Вона працює в сфері медіа, є директором ПП "Радіо Бонус" та  шеф-редактором газети "Місто"

Найбільше коштів на банківських рахунках має порошенківець, Юрій Смакоуз, до того ж він має найбільшу кількість квартир. Задекларував  він разом із сім’єю 4 земельних ділянки та 5 квартир. Окрім нерухомості Смакоуз має ще 2 легкових автомобілі та 7 вантажних. Дохід від здачі в оренду майна депутата складає 99% від сукупного доходу його сімї.

Свободівець Володимир Стаюра  лідирує за кількістю земельних ділянок, у депутата їх аж 5, також депутат має 3 будинки та 2 квартири.

“Багатим бути не соромно. Соромно має бути тим депутатам, які намагаються приховати свої статки. Відкритість та прозорість - це перший крок на шляху побудови довіри до влади. Саме тому ми ініціюємо оприлюднення депутатських декларацій на сайтах міськрад”, - зазначила Віта Думанська, керівник кампанії “Стеж за грошима”.

Окрім багатіїв у Тернопільській раді є й злидні. До цього списку потрапили 5 депутатів міськради. Ось ті, хто задекларував нижчі доходи, ніж прожитковий мінімум.

Перше місце посів Павло Бич – порошенківець, робітник з благоустрою із доходом у напрочуд дивну суму – 331 гривня на рік.

На момент заповнення декларації я працював в службі автомобільних доріг, тому і вписав це в декларації, але займав там посаду у період  червня-жовтня 2015 року, а зароблені кошти задекларував у 2015 році. В 2014 р. я був студентом контрактної форми навчання, не працював і, відповідно, доходів не мав.”, - коментує депутат.

Священик з депутатським портфелем Володимир Гринда  з фракції “Батьківщина” теж є на межі виживання із сукупним заробітком в 29 280 грн.

Ще один депутат від Блоку Петра Порошенка, Тарас Білан, який задекларував за рік трішки більше ніж 4000 грн., які зазначені як допомога по безробіттю, а разом з дружиною вони заробили близько 16 тис. грн..

Третім у списку “злиднів” є свободівець Олег Шморгай, член комісії з питань містобудування, який задекларував з сім’єю 27 тисяч гривень. У декларації він вказав, що є приватним підприємцем. Згідно з єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань основним видом його діяльності є надання послуг таксі.

Один із “злиднів” ради, свободівець Іван Зінь, вправно вирішив приховати місце, в якому заробив близько 16 тис. грн. Задекларувавши річний дохід у 24182 грн, він показав, де отримав лише 8702 грн, які складають заробітню плату та допомогу по безробіттю. Очевидно, він не побажав відкривати решту джерел своїх надходжень.

У Тернопільській міській раді “виділились” і така депутатка, яка будучи на поважній посаді, задекларувала низькі доходи.  Ліна Прокопів, раніше менеджер з продажів з багаторічним стажем, а сьогодні заступник директора однієї з найбільших будівельних компаній міста ПП «Креатор-Буд». Її родина виживає на 20 тис. грн на рік, що ледь перевищує прожитковий мінімум. До того ж, Ліна Прокопів стала членом комісії з питань природокористування, приватизації, продажу та оренди землі. Незважаючи на такі низькі доходи, вона має 2 автомобілі: CITROEN C4, 2007 р.в та Renault Megane 2013 р.в., на покупку яких витратила загалом 250 тис. грн. Нагадаємо, що депутатка була помічена  у скандалі з виділенням землі бійцям АТО. Також її звинувачували у лобіюванні в раді інтересів фірми та її керівника. Ймовірно, тут має місце конфлікт інтересів.

Є серед депутатів і безхатченки - ні вони, ні їхні сімї не володіють житловими будинками чи квартирами. До цього списку увійшло три депутати з ТОП-5 найбідінших -  Тарас Білан та Павло Бич з БПП та свободівець Іван Зінь. Ще 4 депутати, доходи яких коливаються в межах 76 - 163 тис. грн. теж не задекларували нерухомості. Що дивно  - без житла заишився і Штопко, що потрапив у ТОП-5 депутатів із найбільшими доходами.

Склад ради оновився на 80%. Лише восьмеро обранців громади раніше мали депутатські мандати. Системний аналіз депутатських декларації дозволить відстежити зміну статків місцевих депутатів за час їхньої канденції.

Рух ЧЕСНО й надалі буде моніторити декларації депутатів міської ради - громада має знати про статки своїх обранців. Уже зовсім скоро буде опубліковано огляд майнових декларацій депутатів за 2015 рік.

Така практика успішно працює у Києві. Київрада прийняла рішення, згідно з яким абсолютно всі депутати зобов’язані подавати свої декларації до ради й надають згоду на їхнє оприлюднення. Цю  унікальну практику ЧЕСНО намагається пошитири на інші обласні центри. Тернополяни також повинні мати змогу вільно ознайомитися з депутатськими деклараціями на сайті міськради. Мер міста під час свого звіту за 100 днів роботи публічно пообіцяв оприлюднити декларації депутатів на сайті міськради. Але такі зміни мають бути впроваджені на рівні закону.  

Найбагатшим депутатом тернопільської міськради виявилася... начальник ЖЕКу
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Роль Володьки принесла 35-річному Тарасові Стадницькому неабияку славу. Сьогодні він є відомим актором, автором гумористичних сценаріїв. А ще нещодавно працював кочегаром, клеїв фотографії в анкети грін-кард і не розумів, чим займатися, аби це приносило  задоволення. Нині Тарас переконаний, що кожен може досягти успіху, якщо наважиться спробувати. "Я народився на хуторі Лозові поблизу села Боброїди, що на Львівщині. У батьків нас троє — маю двох  молодших...
Екологія
У ніч проти 22 жовтня у нічному небі можна буде спостерігати дививовижний осінній зорепад, метеорний потік Оріоніди. Як повідомляє "Еспресо", цей метеорний дощ щороку припадає на жовтень, а його пік цього разу очікують саме 21 числа. У ніч спостерігачі зможуть роздивитися до 20 метеорів на годину. Метеорний потік має таку назву на честь сузір’я Оріона. Воно є легким для впізнання, адже має три яскраві зірки посередині, щільним рядком розташованих одна за о...
Суспільство
Український заробітчанин, який опинився у містечку Антверпен в Бельгії розшукує своїх рідних. Себе ж українець називає Ігорем Чикотовські або Чикотовським. Чоловік не пам’ятає ні де він проживав, ні де знаходяться його рідні, також він не має жодних документів, які підтверджують його особу.   Як повідомляє "ТН. Область", говірка українця свідчить про те, що він родом з Західної України, ймовірно з сільської місцевості. Наразі чоловік перебуває в соціальном...
Суспільство
Гуляючи вулицями Тернополя, якщо придивлятися до того, що відбувається довкола, то можна помітити чимало незвичних подій та людей. У кожної людини є своя історія, і що тривалішим стає життя, то цікавішим робиться й історія. Як повідомляє "Про Те", у центрі Тернополя можна зустріти літнього чоловіка, котрий заробляє собі на життя, зважуючи перехожих. Під час війни його контузили, через що зараз сильно не дочуває. Прохання сфотографувати його журналісту дове...
Суспільство
Родина благає допомогти молодій мамі, яка сама виховує півторарічного малюка та зі всіх сил бореться з хворобою. Ще три місяці тому жінка насолоджувалась життям та навіть не підозрювала, що все перекреслить рак.  Все почалось з висипки на тілі. Ніби й нічого страшного, проте жінка одразу ж звернулась до дерматолога. Її обстежили та, заспокоївши, що все буде добре, виписали ліки. Людмила ретельно виконувала всі призначення лікарів, проте щодень ставало гірш...
Пригоди
19 жовтня, близько 08:00 години, на вулиці Микулинецькій автомобіль збив жінку. Із численними травмами 46-річну потерпілу госпіталізували у міську лікарню швидкої допомоги. Виконуюча обов'язки прес-офіцера УПП в Тернопільській області Катерина Басалига повідомила: "За попередніми даними та даними та за даними очевидців події, потерпіла жінка різко вибігла на пішохідний перехід, не переконавшись у безпеці дорожнього руху. А водій "Mercedes Sprinter" у той м...
Культура
У Тернополі в Garden Hall відбулася головна мистецька подія року «Прайм Тайм Тернопіль – Чорним по білому». У програмі були не лише прем’єри кліпів наших тернополян, виступи відомих співаків та музикантів, а й представлення нових колекцій одягу, виставки картин, танці та дивовижне шоу для усіх гостей та учасників свята. Крім того, під час заходу відбулося нагородження кращих тернополян відзнакою «Гордість Тернопілля».   «Прайм Тайм Тернопіль свідчить про т...
Спорт
Голова Федерації футболу Тернопільської області Тарас Юрик спільно з головою Великогаївської об'єднаної територіальної громади Олегом Кохманом у Києві презентували проект "Центру активних видів спорту", що реалізовуватиметься за секторальної підтримки Європейського Союзу в Великогаївській об'єднаній громаді. Презентація проекту відбулася в рамках регіональних стартапів, які запускаються у 16-ти регіонах України за секторальної підтримки ЄС. Захід відбувся...
Пригоди
20 жовтня у Тернополі трапився нещасний випадок: на масиві Східний з багатоповерхівки, що на проспекті Степана Бандери, впав робітник. Як повідомляє "Медіатор", чоловік загинув на місці. За словами свідків, загиблий проводив зварювальні роботи на 9-10 поверсі будинку. Бригаду, яка працювала разом з ним на будівництві, забрали в поліцію для проведення експертизи. На місці події працювала лідчо-оперативна група. Правоохоронці з'ясовують усі обставини інциден...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!