Барвники для яєць можуть викликати отруєння – тернопільські фахівці

Яскраві крашанки, які ми фарбуємо на Великдень, можуть не тільки зіпсувати свято, але й призвести до серйозних проблем зі здоров'ям. Перед великим релігійним святом прилавки магазинів і ринків завалені фарбами для яєць.

Є різні виробники та, відповідно, і різний склад продукції. Тернополяни розкуповують їх із задоволенням, адже ціна доступна - до 20 грн., а крашанки матимуть гарантовано яскравий колір. Однак, штучні фарбники можуть бути дуже небезпечними, особливо для маленьких дітей, які полюбляють гратися кольоровими яйцями. Експерти застерігають, що низка речовин, які містять у фарбах, можуть негативно впливати на здоров'я. Зокрема, тартразин міститься у зеленій фарбі та впливає на активність та фокусування уваги дітей.

Небезпечними також можуть бути жовтий, червоний та помаранчевий кольори. Вони часто містять фарбник Е110 заборонений у деякий країнах Європи. У цій речовині можуть зустрічатися домішки, які у довгостроковій перспективі можуть спричинити онкологічні захворювання.

Як розповідає дієтолог Наталія Суслова, у принципі, харчові барвники, які використовують для фарбування яєць, не є дуже шкідливими, оскільки вони контактують із щільною поверхнею, тобто шкарлупою. Але, якщо є тріщини, то, звісно, ці речовини можуть проникати і на саме яйце.

- Інше питання: чи довіряти сумнівній якості самих барвників, чи впевнені ми в тому, що там немає шкідливих речовин, які можуть негативно вплинути на самопочуття людини, - говорить спеціаліст. Фахівець радить уникати будь-яких штучних барвників алергікам, астматикам та вагітним жінкам.

- Деколи барвники провокують розвиток алергічних реакцій, при чому вони провяляються не тільки у вигляді висипань на шкірі чи свербіжу, під впливом солей важких металів, які входять до сколаду продукції, можуть виникати шлунково-кишкові розлади і навіть анафілактичний шок, - каже 20 хвилин Наталія Суслова.

- Нині продукти харочування і так занадто навантажені алергенами, тому немає чого ще свідомо йти на те, щоб примножувати їх кількість.  Щоб уникнути неприємностей та вберегти себе та рідних, краще використовувати давно перевірені природні барвники для фарбування — лушпиння цибулі, приміром, зауважує лікар. Дуже дієвим  способом є віск у поєднанні із соком моркви чи буряка. 

- Такі барвники завжди використовували наші бабусі, - говорить дієтолог. - Також безпечними для здоров`я є різноманітні наклейки, які навіть дітки охоче допомагають наносити на крашанки.

 

Барвники для яєць отруєння тернопільські фахівці
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі