• Головна
  • Тернополянам варто знати 5 правил нової реєстрації
21:00, 24 квітня 2016 р.

Тернополянам варто знати 5 правил нової реєстрації

Юридичний експерт Іван Смольний роз’яснив українцям головні моменти, які передбачені змінами до правил реєстрації місця проживання і про те, яких норм слід дотримуватись, щоб здійснити реєстрацію вчасно і правильно.

Про це пише видання "Голос столиці".

Пропонуємо вашій увазі п’ять основних правил, які допоможуть вам при зміні реєстрації місця проживання:

1. Українці можуть одночасно і знятися з реєстрації, і зареєструватися на новому місці.

Якщо ви переїхали, приміром, в Київ, а зареєстровані у Львові, — вам не потрібно негайно виписуватись у Львові, а потім відразу реєструватись в Києві. Ви можете прийти в орган місцевої влади у Києві і одночасно виписатись зі Львова та зареєструватись в столиці.

2. Зареєструватися на новому місці можна через інтернет

Оформити прописку також можна і он-лайн на відповідних інтернет – порталах. Потрібно заповнити всі необхідні анкети та формуляри і дочекатись моменту, коли вам скажуть підійти в орган місцевого самоврядування із паспортом. На місці вам залишиться лише зробити в паспорті відповідні відмітки про реєстрацію.

3. Українці можуть жити без реєстрації, якщо вона не потрібна

Для отримання, приміром, медичних послуг вам не потрібні дані про реєстрацію, однак якщо ви захочете полікувати дітей – вас запитають про прописку. В такому випадку слід пам’ятати, що чинне законодавство не зобов’язує українців надавати підтверджуючі про реєстрацію місця проживання документи.

4. Виписати з місця реєстрації можна лише через суд

У тих випадках, коли особа не бажає добровільно виписуватись із, приміром, купленої вами квартири, ви можете звернутись до суду із позовом про примусове виселення. Для цього вам необхідно надати документи, які підтверджують право власності на куплене житло, довести, що прописані особи не є власниками житла і не є вашими родичами, а також той момент, що вони не беруть участь в утриманні квартири.

5. При реєстрації на новому місці потрібно звернутись в реєстраційну службу при місцевій раді

У містах, як правило, це – центри надання адмінпослуг, в селищах міського типу – райвиконкоми, в селах – сільські ради. Міграційна служба та паспортний стіл реєстрацією місце проживання не займаються.

Нагадаємо, КМУ зобов’язав українців протягом 30 днів після зняття з реєстрації прописуватися на новому місці проживання. Тих, хто цього не зробить, спочатку попередять, а в подальшому їм загрожують штрафи від 17 до 51 грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #правила реєстрації
Останні новини
ТОП новини
"Потужний снігопад хлине прямо на області, в Україну йде холод і крижана злива": де буде шалений мороз у -21 градус?
Спадщину тепер не отримаєте: українцям розповіли про нюанси, які потрібно обов'язково врахувати
"З 1 листопада понад 800 000 чоловіків чекає ТЦК, ці студенти масово втратять відстрочку": мобілізація наростає, повістки
"Злива та шалений снігопад накриють Україну, пруть крижаний дощ і негода": синоптики сказали про мороз у -30 градусів
Оголошення
live comments feed...