На Тернопільщині зростає кількість людей, інфікованих хворобою Лайма

Висока кількість інфікованих кліщів у довкіллі становлять небезпеку для мешканців. В обласній Держсанепідслужбі розповідають, що у 2001 році хвороба Лайма “підкосила” 2 осіб, а в 2015 році – 115 осіб. З початку 2016 року уже зафіксували 5 хворих.

Також зросла кількість людей, які звернулися за допомогою після укусу кліща. Зокрема, у 2005 році фіксували поодинокі звернення. Через десять років ситуація значно змінилася – 1313 випадків. Цього року уже зафіксували 98 укусів кліщів.

За результатами епіданамнезу в місцях нападів кліщів (території лісових масивів, парків), у квітні вказана чисельність становила 18 екз/прапор-км.

Розгляд питання щодо проведення акарицидних заходів в парках, місцях масового відпочинку області ініційовано Держсанепідслужбою області на рівні органів місцевого самоврядування. Як результат проведеної роботи – Тернопільська міська рада виділила кошти у сумі 50 тисяч гривень. Перед початком цих заходів, заплановано проведення ентомологічного моніторингу чисельності кліщів та їх дослідження на ураженість збудниками хвороби Лайма.

Окрім того, в лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» при дослідженні 54 кліщів, знятих з людей, у 13-ти екземплярах виявлені позитивні знахідки (24,1%).

Тернопільщина хвороба Лайма
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі