Штрафи за порушення правил на залізничних переїздах підвищені вдвічі

Верховна Рада внесла зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення та закон «Про автомобільний транспорт». Депутати посилили адміністративну відповідальність водіїв за порушення правил проїзду через залізничні переїзди та перевезення пасажирів автомобільним транспортом у нічний час.

Зокрема, парламент збільшив штраф для водіїв за в'їзд на залізничний переїзд у випадках, коли рух через переїзд заборонено, з 20-25 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (340-425 гривень) до 50-70 (850-1 190 гривень) з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

За це ж правопорушення водія можуть позбавити права водіння на термін від 6 місяців до 1 року з оплатним вилученням транспортного засобу.

Якщо таке ж діяння здійснить водій, який перевозить пасажирів або небезпечні вантажі, його можуть позбавити права водіння транспорту на термін від 1 року до 3 років.

Рада також встановила, що перевезення пасажирів автобусами в нічний час, за винятком тих, які здійснюються на маршрутах загального користування в режимі регулярних перевезень, тягне за собою накладення на водіїв штрафу від 50 до 80 не оподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (850-1 360 гривень ).

Згідно з прийнятим законом, до перевезень пасажирів автобусами в нічний час (з 22:00 до 6:00), крім тих, які використовуються на маршрутах загального користування в режимі регулярних пасажирських перевезень, допускаються автобуси, обладнані контрольними приладами (тахографами) реєстрації режимів праці та відпочинку водіїв - повідомляють Подробности.

Ініціатором законопроект став Кабмін. Відповідно до пояснювальної записки, законопроект розроблений на виконання рішення комісії з розслідування обставин та причин ДТП, яке сталося 12 жовтня 2010 року на автодорозі «Городище - Марганець» Дніпропетровської області.

Як повідомлялося, в жовтні 2010 року близько Марганця Нікопольського району Дніпропетровської області сталося зіткнення маршрутного пасажирського автобуса «Еталон» з локомотивом, в результаті якого загинуло 45 осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі