У Тернополі біля катедри почали монтувати макет довоєнного Тернополя (фото)

На вулиці Сагайдачного почали монтувати макет довоєнного Тернополя у мініатюрі. Назва конструкції – “Макет центральної частини міста Тернополя початку XX ст.”.

- Тернопіль, як ніяке інше місто України заслуговує на те аби пам’ять про його довоєнну історію матеріалізували у бронзі.  Адже у 1944 році його так “визволяли”, що вся архітектурна спадщина була фактично знищена”,- розповідає  один із ініціаторів Тарас Циклиняк.

- Робота над макетом тривала більше року. Старий Тернопіль відтворили у бронзі у масштабі 1 до 300. Макет відображає історичний Тернопіль 1910 - 30-их років. У ньому постали як існуючі, так і історичні споруди та старовинні будівлі Тернополя, які вже зникли. Серед них – єзуїтський костел, парафіяльний костел, стара синагога, старий замок,- каже меценат Вадим Перець, який долучився до проекту.

До речі, Тернопіль стане єдиним місцем в Україні, де до подібного пам'ятного знаку буде вільний доступ.

У Тернополі біля катедри почали монтувати макет довоєнного Тернополя (фото), фото-1 У Тернополі біля катедри почали монтувати макет довоєнного Тернополя (фото), фото-2 У Тернополі біля катедри почали монтувати макет довоєнного Тернополя (фото), фото-3
макет довоєнного Тернополя макет Тернополя біля катедри
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі