Тернополяни ініціюють встановлення пам’ятника Яну Тарновському

Звернути увагу на гідні історичні постаті закликає владу міста Олексій Дрозд.

У своїй петиції, зареєстрованій на сайті міської ради, він підкреслює, що Тернопіль втратив чимало гідних пам’ятників.

Відтак пропонує увіковічнити засновника міста Яна Тарновського.

« Багато обговорень в місті займає перенесення уже існуючого пам’ятника Пушкіну, встановлення монументу «Шапокляк», збереження чи демонтаж «Вічного вогню» у парку Шевченка… Та місто уже має приклади того, що справді важливі монументи та пам’ятники, які встановлювали наші предки були навіки стерті з пам’яті городян.

Тернопіль втратив пам’ятник покровительниці міста – Святій Теклі ( до слова, на місці де він був немає навіть пам’ятної дошки його існування), також знищено скульптуру святого Вінсента, знищено прекрасні своєю архітектурою фонтани: на привокзальній площі, на початку вулиці Валової ( зараз на його місці встановлено пам’ятник І. Франку), фонтан із лебедями біля Драматичного театру, де зараз пам’ятник Т.Шевченку ( чому знищено а не перенесено й досі не зрозуміло).

Та головний монумент міста чомусь ніколи не прикрашав жодного скверу Тернополя. Мова йде про увіковічення засновника міста Я.Тарновського, адже у таких містах як: Київ, Харків, а також Хмельницькому, яке носить ім’я видатного гетьмана

Тернополяни ініціюють встановлення пам’ятника Яну Тарновському
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі