• Головна
  • Тернополян очікує масова фестивальна мобілізація
15:00, 29 квітня 2016 р.

Тернополян очікує масова фестивальна мобілізація

Уже з травня на Тернопіллі очікуємо на масову фестивальну мобілізацію: наше і так небідне на масові гуляння місто чекає справжній культурний бум. Уже з травня на Тернопіллі очікуємо на масову фестивальну мобілізацію: наше і так небідне на масові гуляння місто (до слова, загалом на Тернопільщині проводять 37 фестивалів) чекає справжній культурний бум!

Найтворчіша буква «Ї»

 …Коли всього лише одна літера може вмістити в собі “гримучу”, вибухову, термоядерну суміш літератури, музики, кіно, перфоменсу, малярства та фотографії… Коли під одним дахом зірок (себто, відомих письменників, музикантів, композиторів, художників, фотографів, кінорежисерів, акторів) збирається більше, ніж зірок у небі над цим же дахом… Коли на три дні тернополяни замість звичних проторованих маршрутів “робота-дім” “окуповують” драмтеатр, “Бункермуз” та “Книгарню Є”… Словом, ви уже й так зрозуміли: до Тернополя вчетверте приЇде фестиваль “Ї”. І саме на його сцені 6-8 квітня упродовж трьох діб (так-так, ДІБ, а не днів!) кожен зможе знайти Їдло для задоволення своїх творчих смаків! І, аби нагнати вам побільше апетиту, розповімо, що чи, точніше, кого саме фестиваль “Ї” приготував для тернополян, пише НОВА Тернопільська газета.

Василь Шкляр, Юрій Винничук, Сергій Жадан, Іван Малкович, Тарас Прохасько, Юрій Іздрик, Мар’яна Савка, Маріанна Кіяновська, Катерина Бабкіна, Олександр Ірванець, Макс Кідрук, Дмитро Лазуткін за словом полізуть не в кишеню, а в книжку. Усього “літературний десант” налічує понад півсотні найгучніших імен з України, Білорусі, Польщі. У “меню” літературної частини фестивалю — презентації книжок та збірок, поетичні тандеми, творчі вечори, авторські зустрічі, дискусії, лекції, поетично-музичні перформенси та марафони… Кожна літературна “страва” розрахована на гурманів і подається під вишуканим неповторним “соусом”. Але — Їдем далі. Сцена музична: “Kozak System”, “Vivienne Mort”, Женя Галич

(O. Torvald), “Los Colorados”, “Жадан та собаки”, “Drum Тиатр”. Шаленство, драйв, несамовите розкошування голосу — це просто треба чути! Зрештою, своєрідним гаслом фестивалю є “Слухай. Дивись. Говори”. 

«Файне місто» — міні-«Євробачення»

Цьогоріч “файний фест” прийматиме справжніх “монстрів” світового року: епатажних переможців “Євробачення’2006” — фінський гурт “Lordi”, шведський гурт “Pain”, американських реперів “Crazy Town”, колоритних молдовських  “Zdob si Zdub”, майже культового Brutto, українських суперстар Onuka, “The Hardkiss”, Тартак, Бумбокс, “Антитіла”, Qarpa, Mad Heads,  Pianoбой, Рокаш та багато (дуже багато, загалом близько сотні) інших. Фестиваль “Файне місто”, каже один з його організаторів Максим Черкашин, є одним з небагатьох українських фестивалів, на якому перетинаються практично всі сучасні напрямки музики. Рок, альтернатива, фолк, поп, денс- музику виконують тільки кращі музичні українські та іноземні виконавці на шести сценах фестивалю, які творять музичну частину фестивальної програми.

Цьогоріч фестиваль “Файне місто” відбуватиметься 7-10 липня у чотириденному форматі на території міжнародного аеропорту “Тернопіль”, що є новинкою для фестивалів формату open-air на території України. Його відкриття буде в день святкування народного свята Івана Купала, закриття фестивалю буде супроводжуватися виступом європейських хедлайнерів та прямою трансляцією фінального матчу чемпіонату Європи з футболу.

 «Греммі» на галицький лад

 А зараз — зустрічаймо “нового гравця” на фестивальній ниві: цьогоріч у Тернополі “дебютуватиме” “Галицький шлягер”.

— Власне, сам фестиваль не те, щоб “новачок”, — розповідає  президент благодійного фонду “Мистецький храм” та організатор фестивалю, народний артист України Ярослав Борута, — проводиться з 2013 року. Саме тоді в Івано-Франківську відбулися два його концертні тури та гала-концерт.  Наступного року ми взяли “тайм-аут” з огляду на воєнні дії на Сході… Але згодом зрозуміли, що, власне, нашою зброєю повинна стати наша музика, і культура на сьогодні – це теж питання національної безпеки. Кожен місяць, день, кожна година, прожита без “русского міра”, віддаляє нас від окупації. Військової і духовної. Отож, артисти вирішили гуртуватися і  під гаслом “Захистимо Україну піснею” висловлювати свою позицію.  І, аби повністю виправдати його назву — “Галицький шлягер” — ми вирішили залучити до проведення фестивалю, крім Івано-Франківської, ще дві області: Тернопільську та Львівську. Власне, з Тернополя пісенне дійство цьогоріч і стартуватиме. Саме тут, у палаці культури “Березіль”, 9 червня відбудеться  перший тур дійства, участь у якому візьмуть аж два десятки виконавців!  Тут і імениті співаки, як-от Павло Дворський, Лілія Сандулеса, Анатолій Матвійчук, Микола Свидюк, Степан Гіга, Володимир Вермінський, так і молоді виконавці. Серцем і душею фестивалю, а за сумісництвом і головою оргкомітету є народний артист України, поет-пісняр Вадим Крищенко.

За положенням фестивалю, учасники першого туру мають виконати по дві пісні українською мовою, одна з них — обов’язково соціально-патріотичного характеру. А глядачі в залі виконуватимуть ще й функцію журі: їм роздадуть спеціальні бюлетені для голосування і вони самостійно обиратимуть пісню-переможця кожного учасника.  Результати голосування оголосять під час гала-концерту, який наступного року прийматиме сцена Львівського оперного театру.

Ярослав Борута переконаний: “Справжня пісня, добра милозвучна музика, зворушливий та глибокий текст є потужною зброєю, яка надає надійний захист від обману, пропаганди та агресії. Майбутнє за тими, хто має у душі квітку свого народу. Може, її не видно, але вона обов’язково розквітне у свій час…  Пам’ятайте – ми маємо що захищати і за що боротися.

Наша Батьківщина потребує фестивалів, які б пропагували традиційну українську пісню. Ту, що так довго проходила з тавром “неформату”, ту, що не прогинається під модні течії та різні сучасні стилі. Я тішусь тим, що мої колеги по сцені підтримали мене і “Галицький шлягер” став настільки популярним серед виконавців, що черга з артистів “забита” уже на наступні роки.  У Тернополі з організацією фестивалю мені допомагає мій колега, новоспечений заслужений артист України Володимир Вермінський. Фестиваль некомерційний: грошей на ньому ми не заробляємо, усе зібране піде на облаштування сучасної сцени, а також оплату дороги та проживання артистів. Усі вони, до їх честі, погодилися виступати без гонорарів…”

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернополяни #масова фестивальна мобілізація
Останні новини
ТОП новини
Спадщину тепер не отримаєте: українцям розповіли про нюанси, які потрібно обов'язково врахувати
"В Україні шириться страшна хвороба, інфекція вражає очі та нервову систему": біль і жар неминучі, діти і дорослі у біді
"Водії не чекали цієї радикальної процедури від ТЦК, мобілізація несе швидкі покарання": 4-м групам залишать права
"Небачений снігопад та шалений дощ йдуть в Україну, негода і люта злива заллють області": куди пре мороз у -29 градусів?
Оголошення
live comments feed...