• Головна
  • Глухі діти Тернопільщини долають перешкоди заради майбутнього
19:30, 24 лютого 2012 р.

Глухі діти Тернопільщини долають перешкоди заради майбутнього

Спеціалісти Теребовлянського райцентру зайнятості провели у Теребовлянській обласній комунальній спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті для глухих дітей профінформаційний захід «Долаючи перешкоди – у майбутнє».

«Глухі люди… Що вони можуть?.. Вони можуть все, окрім того, щоб чути», – процитувала президента університету Галлодет (США) директор школи-інтернату Марія Кацан. Вона розповіла  про історію заснування закладу, професійну підготовку на його базі кравців, плодоовочівників, операторів комп’ютерного набору.

Представники РЦЗ ознайомили присутніх з широким спектром адресних соціальних послуг служби зайнятості, в тому числі для осіб з обмеженими фізичними можливостями, а також презентували Всеукраїнський центр професійної реабілітації інвалідів, що у селі Лютіж Вишгородського району Київської області.

Учні дізналися про робітничі професії, що користуються попитом на місцевому ринку праці, прослухали поради щодо вибору майбутнього фаху. І тут в нагоді став встановлений у школі-інтернаті програмно-апаратний комплекс «Профорієнтаційний термінал». Дітям було продемонстровано його можливості, основні інформаційні блоки та їх складові. Особливо сподобався школярам блок «Ігри та розваги», де можна пройти тестування і виграти приз у вигляді скачування на свій мобільний телефон цікавої музичної композиції чи картинки, пише Про все.

Про право на вільний розвиток особистості, доступність та безоплатність освіти, умови зарахування дітей-інвалідів у професійно-технічні та вищі навчальні заклади поза конкурсом, про право осіб з інвалідністю на державну соціальну допомогу, а також працевлаштування квотних категорій громадян, їх соціальний захист говорила юрисконсульт Теребовлянського РЦЗ Галина Лемішка.

Від зустрічі з спеціалістами райцентру зайнятості діти були сповнені позитивних вражень та емоцій. Їм було роздано інформаційні буклети про різні професії та спеціальності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...