Судова «елегія» з тернопільським гуртожитком по вул. Текстильна добігає кінця?

Судова «елегія», що декілька місяців тривала навколо тернопільського гуртожитку за адресою вул. Текстильна, 2, здається, добігає кінця. Так на останньому засіданні суддя прийняв рішення про незадоволення позову ГО «Оберіг», через яке близько третини жителів будинку кілька місяців не могли приватизувати своє житло.

Нагадаємо, спершу виконавчий комітет міської ради не підтримував частини проектів стосовно даного будинку, а згодом вирішив відкласти розгляд питань до рішення суду.

Свої дії міська рада пояснювала наявністю звернення від громадської організації «Асоціація жителів гуртожитків «Оберіг». У ньому ГО вказує на порушення будівельних норм і звинувачує мешканців у тому, що внаслідок перепланування тернополяни приєднали до власних кімнат площі загального користування. Мешканці ж переконували, що діють згідно з чинним законодавством, а позиція мерії є банальною помстою за активну позицію тернополян.

За кого «стою» – не знаю

Справа завідома нагадувала театр абсурду, адже позивач в особі ГО «Оберіг» хоч і ініціював цю судову тяганину, однак то не з’являвся на слухання, то просив перенести його через незрозумілі обставити.

На думку мешканців гуртожитку Текстильна, 2, які відвідували суд регулярно, таке ставлення з боку ГО тільки підтверджує той факт, що справа «штучна». Тим паче, що на запитання судді представник ГО «Оберіг» так і не зміг конкретно відповісти, чиї інтереси він відстоює зараз.

– Я представляю юридичну особу ГО «Оберіг». Вона виявила незаконне рішення, яке надало право особам проти чинного законодавства чинити перепланування приміщення, що в подальшому призвело до того, що ці особи мали право набути у власність дані приміщення, – сказав на останньому слуханні представник позивача.

За його словами, ГО «Оберіг» своїми діями захищає інтереси всіх тернополян без винятку, хоча в даному випадку справа стосується виключно міської ради, виконавчого комітету та мешканців гуртожитку.

Слухання тривало близько години. Опісля суддя пішов у нарадчу кімнату, аби прийняти остаточне рішення. Журналісти «Номер один» намагались поспілкуватися з представником ГО «Оберіг», аби з’ясувати, що ж він захищає. Однак чоловік відверто тікав від камер та диктофонів. Натомість мешканці гуртожитку говорили, що вірять у справедливість суду, тим паче, що дійсно не чинили жодних протизаконних дій. Мабуть, не побачив їх і суддя, який після тривалої паузи оголосив, що позов ГО «Оберіг» отримує відмітку «незадовільно».

Попри виконком

Цікаво, що на чергову сесію міської ради зареєстровано проект рішення саме «Про приватизацію жилих приміщень в гуртожитку за адресою вул. Текстильна, 2». Таким чином, якщо 21 квітня депутати проголосують позитивно, то всі жителі даного гуртожитку зможуть нарешті отримати кімнатки у власність в обхід рішення виконавчого комітету, який із незрозумілих причин блокує його. Тим паче, що жодних ухвал суду про неприйняття рішень по приватизації в даному гуртожитку не приймалось. Тобто міській раді ніщо не заважало допомагати людям у приватизації їх кімнат.

Та це вже не важливо. Адже, маючи задовільне рішення суду та підтримку з боку народних обранців, люди, вочевидь, зможуть нарешті зітхнути з полегшенням.

Цікаво, чи ГО «Оберіг» оскаржуватиме такий хід речей, чи врешті дасть людям повноцінно жити на їхніх мізерних квадратних метрах?

Тернопіль приватизація гуртожиток
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі