• Головна
  • Тернопільська спортсменка: «Для участі в олімпіаді мені потрібно піднімати 110-135 кг»
20:00, 1 травня 2016 р.

Тернопільська спортсменка: «Для участі в олімпіаді мені потрібно піднімати 110-135 кг»

Нещодавно у м. Фьорде (Норвегія) завершився чемпіонат Європи з важкої атлетики.

У ваговій категорії до 69 кг наша землячка зі Скалата Марія Хлян посіла четверте місце, яке стало поки що найбільшим досягненням важкоатлетки на дорослих змаганнях. Спортсменка прокоментувала виступити на єврофорумі та поділилася думками щодо перспектив участі в літніх Олімпійський іграх у Бразилії, пише «Номер один».

– Марійко, як оцінюєш свій виступ на ЧЄ, чи могла «зачепитися» за призові місця?

– Звичайно, хотіла і могла попасти в призи. Зовсім трішки не вистачило. Третьому місцю (англійка Ребекка Тайлер –авт.) програла всього два кілограми. 122 кг у поштовху – це, звичайно, не вага для мене. Натомість я не підняла у третій спробі штангу вагою 124 кг і так віддала суперниці 3 місце.

– Що завадило показати кращі кілограми, адже до свого особистого рекорду в сумі ти не добрала цілих 5 кг?

– Перед чемпіонатом Європи у мене почалася «чорна» смуга – травми і болячки. То запалення вуха, яке довелося лікувати два тижні. То лопатка заболіла. А за день перед виїздом до Норвегії обпекла очі кварцовою лампою. Чесно кажучи, думала, що вже не вийду на поміст. Але я зібралась і ще непогано виступила. У всякому разі, тренери збірної сказали, що четверте місце – це непоганий результат. Але, що би там хто не казав, я дуже засмучена, бо хотілося потрапити на п’єдестал пошани.

– Ти завершила виступи з сумою двоборства 220 кг. До вірменки та білоруски, які посіли у твоїй ваговій категорії відповідно перше та друге місце з піднятими кілограмами 237 і 236 кг, – ціла прірва. Чи справді вони настільки сильні?

– На конкуренток я не особливо звертаю увагу і 105-130 кг – це не гора, це реальні кілограми, які я піднімала. Просто була не в кращій формі, щоб змагатися з ними.

– Яка ситуація з твоїми перспективами участі в Олімпійських іграх?

– За Олімпіаду можу сказати одне: поїдуть найсильніші важкоатлетки. Я є кандидатом на участь в Олімпійських іграх і маю шанс туди поїхати. Але зараз ще рано про це говорити, потрібно готуватися далі. Для участі в ОІ мені потрібно піднімати десь 110-135 кг. Це реальні для мене кілограми. Головне, щоб не було травм, і все підніметься.

– Яку вправу, ривок чи поштовх тобі потрібно «підтягнути» в першу чергу?

– Я не можу сказати, що саме – ривок чи поштовх мені потрібно «підтягувати». Ці дві вправи важливі однаково. Найголовніше, потрібно зібратися з силами і добре налаштуватися на останні підходи, бо вони, як ви бачите, вирішують усе. Підняла б я штангу в останній спробі - і в мене медаль. На жаль, цього не сталося…

Тернопільська спортсменка: «Для участі в олімпіаді мені потрібно піднімати 110-135 кг», фото-1
#Тернопільська спортсменка #олімпіада

Коментарі

Оголошення
live comments feed...