• Головна
  • Тернополянин ініціює доплати для обраних жителів міста
11:45, 4 травня 2016 р.

Тернополянин ініціює доплати для обраних жителів міста

Експеримент із виплати кошти тернополянам, коло яких вибрати жеребом, пропонує втілити в Тернополі Іван Грабарчук.

Звідки саме брати гроші він не уточнив. Лише вказав, що дані кошти мають стати звичайним бонусом до вже існуючих доходів.

Суть ідеї він виклав у своїй петиції, запевняючи, що подібні експерименти вже реалізовуються у світі.
Загалом його петиція зводиться до запровадження для кожного жителя Тернополя Гарантованого базового доходу (ББД).

«Призначити щомісячні виплати фіксованої суми експериментальній групі тернополян (кількість визначає робоча група) терміном на (термін визначає робоча група) років, що буде обрана випадковим шляхом із числа людей, що подадуть заявки на участь у експерименті. Основна ідея полягає в тому, щоб гарантувати кожному громадянинові право на вільне самовизначення і на життя без необхідності відчувати соціальний тиск і ламати голову над питанням про те, як мені вижити у важкій життєвій ситуації, наприклад, після втрати роботи», – написав Грабарчук в петиції.

За його даними, спроби введення безумовного основного доходу були зроблені в Бразилії, на Кубі, в Монголії, а також — обмеженою мірою — в Намібії та Німеччині.

Здійснюються спроби просування цієї ідеї в Європейському союзі (Фінляндія) та окремих європейських країнах, що не входять до ЄС.

«У Швейцарії дискусії про запровадження гарантованого доходу ведуться з 2006 року. У 2012 році почалася кампанія за проведення референдуму з цього питання. Збір підписів завершений і призначена дата голосування — 5 червня 2016 року.
Перманентний фонд штату Аляска — створений державою фонд, що керує прибутками від добування нафти в Алясці. Фонд було створено в 1976 році в результаті народного волевиявлення. До цього уряд звинувачували з занадто швидкій розтраті надходжень від торгівлі нафтою. Відтоді 25% прибутків держави від обігу нафти надходять до фонду. Половина прибутків через дивіденди напряму розподіляються серед жителів Аляски. Кожен житель отримує однакову суму, якою може розпоряджатися за власним бажанням. Річна виплата переглядається щороку й залежить від прибутків за останні 5 років, а також від числа людей у відповідному році, що мають отримувати гроші. Заявники на долю дивіденду не можуть бути особами, що раніше мали судимість. Вони мають бути жителями Аляски не менше одного календарного року і на момент подачі заявки на отримання витрат висловити намір надалі проживати на території штату. Прибутки підлягають оподаткуванню», – описав діючий механізм Іван Грабарчук.

#Тернополянин ініціює доплати для обраних жителів міста

Коментарі

Оголошення
live comments feed...