• Головна
  • Жителі Тернопільщини бояться за своє здоров’я
16:00, 8 травня 2016 р.

Жителі Тернопільщини бояться за своє здоров’я

Підприємець обприскує поля неподалік Тернополя посеред білого дня та без попередження, скаржаться мешканці будинку на Корольова, 5. Скарги в сільраду результату другий рік поспіль не дають.

Згадувана багатоповерхівка розташована фактично на межі Тернополя і Байківців. І хоч знак населеного пункту «Тернопіль» стоїть після будинку, а вулиця і нумерація – тернопільські, будинок належить до Байковецької сільради. Відтак – зі скаргами люди звертаються в цю сільраду.

- Історія повторюється щороку, - каже мешканець будинку на Корольова,5 Ярослав Семчук. - Голова сільради запевняв, що буде контролювати ситуацію. І що маємо – минулого четверга ситуація з обприскуванням знову повторилась: був сонячний, але вітряний день, діти грались на дитмайданчику. І тут бачимо – трактори виїхали у поле і кроплять. А якби ми не побачили?

Попередні рази, каже чоловік, також після початку кроплення звертались у сільраду. Там запевняли, що владнають ситуацію і справді – після дзвінка техніка їхала з поля.

- Подібна ситуація була минулого року в липні. О 14-й чи 15-й годині обприскували. Подзвонили до голови, той – до підприємця, і все, техніка поїхала. Але хіба це робота? Кожного разу маємо телефонувати? Не ми маємо повідомляти, а нас мають заздалегідь попереджати, що о такій то годині будуть проводитись такі-то роботи. А то виходить, що якщо не побачимо, то й нікому не треба.

За словами пана Семчука, від будинку і дитмайданчика до полів, на яких час від часу проводять обприскування, відстань невелика. Тому люди бояться, що «хімія» може потім позначитись на їхньому здоров’ї.

- Ми не знаємо, чим він кропить. Нам кажуть – не токсичне. Але це ж слова? Говорити можна багато, - додає він. – У нас в будинку також мешкають медики. І вони кажуть, що наслідки такого обприскування можуть з’явитись не відразу. У сільраді «RIA плюс» повідомили , що і самі не знали про роботи. Однак, коли зателефонували люди з Корольова, 5, відразу зв’язались з підприємцем.

- Я перетелефонував до підприємця і ми домовились, що обприскування він буде проводити у вечірній час, - каже голова Байковецької сільради Анатолій Кулик. – Підприємець попереджений, що надалі він обов’язково має повідомляти про обприскування. Адже і цього разу він нас не повідомляв, хоча має це робити.

Сільрада у свою чергу, за словами голови, повідомлятиме через місцевих депутатів населення. А також підприємець додатково вивішуватиме оголошення на будинках.

- Ми домовились, що протягом робочого дня він не буде проводити подібних робіт, - додає пан Кулик. – А препарати, який використовує, мають відповідні сертифікати – у цьому нас запевнив підприємець. Що за засіб, ми не питали. Бо ж якщо сертифіковані вони, значить дозволені.

У подібній ситуації фахівці радять відразу повідомляти про факт у контролюючі інстанції.

- Якщо підприємець має намір проводити обприскування, то повинен повідомити завчасно орган місцевого самоврядування. А той – повідомити мешканців, - каже заступник начальника Держекоінспекції в Тернопільській області Едуард Ференц. – Обприскувати поля він повинен або рано вранці, або ввечері. Якщо ж людей не повідомили, і обприскують посеред білого дня, то їм потрібно відразу, та би мовити по гарячих слідах, телефонувати до нас, в екоінспекцію, і у Держсанепідслужбу.

Довідка:

Повідомляти про подібні факти можна у Державну екологічну інспекцію у Тернопільській області – м.Тернопіль, вул. Шашкевича 3, Тел. /факс (0352) 25-95-82. Та у Головне управління Держсанепідслужби у Тернопільській області - вул. Федьковича,13,«гаряча» телефонна лінія (0352) 52 - 81 - 83
Ссылка на источник: http://te.20minut.ua/Podii/pid-ternopolem-obpriskuyut-polya-bez-poperedzhennya-lyudi-boyatsya-za--10498698.html

#Тернопільщина #здоров'я #безпека

Коментарі

Оголошення
live comments feed...