• Головна
  • Чи правильно нараховують тернополянам плату за водопостачання з урахуванням пільг?
09:32, 10 травня 2016 р.

Чи правильно нараховують тернополянам плату за водопостачання з урахуванням пільг?

Жителі області цікавляться, чи правдиво нараховують плату за водопостачання та водовідведення.

«Я — пенсіонер, учасник війни. Мені 86 років, користуюсь пільгою, маю засіб обліку — водолічильник. Самотній, але в мене прописані внуки, на які дораховують додаткову плату. Звернувся до комунального підприємства із заявою, щоб мені пояснили, на якій підставі нараховують додаткову плату на співмешканців. І ось отримав таку відповідь: «На ваш лист №5 від 9 лютого 2016 р. Хоростківське МКП «Комунальник» повідомляє, що оплата за послуги з урахуванням пільг нараховується згідно із законом Кабінету міністрів №630 від 21 липня 2005 р. п. 22 (у разі встановлення квартирних засобів обліку їх показання розподіляються пропорційно кількості мешканців квартири. Пільги споживачам з оплати послуг надаються на частку, отриману після такого розподілу, за фактичними витратами, але не вище нормативів (норм) споживання, визначених законодавством)».

На запитання відповідає начальник управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації М. Олійник, пише Вільне життя

Оплата за послугу водопостачання та водовідведення з урахуванням пільг З. Я. Свистуну нараховувалась згідно з п. 22 постанови Кабінету міністрів Укаїни від 21 липня 2005 р. №630 «Про затвердження правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення». Відповідно до документа «в разі встановлення квартирних засобів обліку їх показання розподіляються пропорційно кількості мешканців квартири. Пільги споживачам з оплати послуг надаються на частку, отриману після такого розподілу, за фактичними витратами, але не вище нормативів (норм) споживання, визначених законодавством».

Оскільки в помешканні заявника зареєстровано три особи, а пільгою користується тільки заявник, фактичне споживання води ділилось на три особи й відповідно на 1/3 частки нараховувалась пільга. В ході розгляду заяви з’ясувалося: онуки зареєстровані, але не проживають, що підтверджено актом обстеження Хоростківської міської ради від 25 березня 2016 р. №48. Відповідно з першого березня 2016 р. пільга заявнику нараховується за фактичними витратами, але не вище норм споживання, які, згідно з підпунктом 2 пункту 3 постанови Кабінету міністрів України від шостого серпня 2014 р. №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», становлять чотири кубометри на одну особу на місяць за відсутності централізованого постачання гарячої води.

#Чи правильно нараховують тернополянам плату за водопостачання з урахуванням пільг?

Коментарі

Оголошення
live comments feed...