• Головна
  • У Тернополі «за бортом» залишились організації, які не приносили користі громаді
13:00, 29 лютого 2012 р.

У Тернополі «за бортом» залишились організації, які не приносили користі громаді

30% громадських організацій, які безоплатно користувалися комунальним майном, міська рада відмовила у продовженні договорів. За бортом залишились організації, які не приносили користі громаді, переконує міське керівництво. Натомість серед тих, хто отримав нові договори, новачків немає.

Безкоштовну оренду не отримала жодна нова організація, стверджує мер Сергій Надал. Згідно з рішенням сесії міської  ради приміщення надані тим організаціям, які уже мали їх у своєму користуванні.

– Кому варто надати квадратні метри безоплатно, визначала комісія з питань комунального майна, каже Сергій Надал. Моя позиція була наступна: комісія повинна зустрітися персонально з кожним керівником організації, отримати інформацію, чим організація займається та що корисного робить для міста. Якщо вона справді має певну історію та здобутки, звичайно, їй потрібно дати можливість працювати. В іншому випадку необхідно перевірити доцільність надання в оренду приміщення на безоплатній основі. Більшості організаціям договори були продовжені, частина не отримали такої можливості, щодо решти питання вивчаються і, можливо, на наступній сесії вони також отримають приміщення безкоштовно.

Нагадаємо, опис діяльності організацій мерія просила надсилати на адресу міської ради для вивчення доцільності їх перебування у комунальних приміщеннях безкоштовно. Однак 90% керівників організацій проігнорували звернення міськради. І коли назріло питання переоформлення договорів, усі орендарі заворушились і мерію засипали листами, пише "Номер один".

Неоднозначною залишається ситуація з клубами за місцем проживання. Після сесії міської ради на адресу мерії пролунало багато критики, мовляв, клуби залишаться на вулиці. Однак міський голова вважає інакше і стверджує, що на ці клуби є багато планів.

– Якщо сьогодні є клуби за місцем проживання, які на утриманні міського бюджету, а поряд з тим є ряд громадських організацій, в тому числі і молодіжних, які хочуть займатися своєю діяльністю, то чому це не сумістити. Пропозиція була наступна. Оголосити конкурс між громадськими організаціями, які є в Тернополі, хай кожен запропонує, що він у місті упродовж 2-3 років хоче реалізувати. Нехай троє, хто стане переможцями, отримають ці клуби за місцем проживання у своє використання. Тоді ми знімаємо з бюджету витрати на їхнє утримання. А громадські організації, зі свого боку, отримають необхідне їм приміщення і реалізовують щось з того, що буде корисне для Тернополя, – каже Сергій Надал.

Ще один нюанс – політичні партії. Тепер вони також повинні платити за користування приміщеннями комунального майна. Ці кошти мерія планує спрямувати на фінансування позашкільних закладів освіти. Через те, що політичні партії не платять оренди, місто щороку недотримувало близько півмільйона гривень, каже Сергій Надал.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...