16:00, 29 лютого 2012 р.
Найболючіші питання тернопільської медицини
У 2012 році серед галузей, що потребують негайного реформування, і надалі лідирує медицина. Протягом 2011-го було виділено три основні рівні, на яких необхідно провести реорганізацію.
На першому вже вдалось створити центри первинної медико-санітарної допомоги у селах, відремонтувати близько 40 установ та найголовніше – відкрити сучасні стоматологічні центри, яких села ще не бачили. Вторинний рівень – вже орієнтований на райони. Тут також є чимало досягнень, упевнений начальник Головного управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Михайло Буртняк.
Михайло Буртняк: «На вторинному рівні, а це – центральні районні лікарні, міські – оптимізували 193 ліжка, капітально відремонтували 14 відділів, 57 кабінетів. Приклади – значний об’єм робіт проведений у Підгаєцькому, Підволочиському, Тернопільському районах, Тернопільській міській лікарні №2 і багато інших».
Чи не найболючішими питаннями для медиків області вже довгий час залишаються онко- та тубдиспансери. Вже у цьому році обіцяють завершити роботи по відновленню цих закладів.
Михайло Буртняк: «Ми розпочали і зараз ведемо добудову поліклініки онкодиспансеру, будівництво лабораторного корпусу в університетській лікарні. Ми вже капітально відремонтували акушерську обсерваторію у Центрі матері і дитини, після капітального ремонту відкрили відділення для примусового лікування хворих в Кременецькому тубдиспансері».
Натомість голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства Леонід Ковальчук зазначає, що досі на їхні пропозиції по розвитку медицини не відповів ще жоден район. Тому розпочати активні роботи по реформуванню галузі просто неможливо. Також медик зазначив, що одним з найперших завдань для них є піклування про те, як найефективніше хворому розпочати лікування. Сьогодні система недосконала – так званий «маршрут пацієнта» вимагає спочатку консультації у сімейного лікаря, а вже потім – у спеціаліста. А це, каже Леонід Ковальчук, значно затягує увесь процес діагностування та лікування.
Леонід Ковальчук: «Пацієнт сам зможе вибрати лікарню, вибрати спеціальність, лікаря і записатись до того, до кого він хоче піти на прийом. Ми подумаємо, як це зробити, тому що будуть і «живі» черги. Тобто певну частину дамо під запис, а певну – під «живі» черги».
Що ж до завдань на 2012 рік, то серед основних кроків в області – це реформування установ первинної ланки, створення оптимальної мережі закладів загальної практики сімейної медицини та відкриття додаткових пунктів швидкої медичної допомоги для забезпечення 20-хвилинного доїзду до пацієнта у сільській місцевості.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
19:30, 6 грудня
15:48, 28 листопада
12:10, Сьогодні
18:07, 5 грудня
11:28, 25 листопада
live comments feed...