• Головна
  • За скільки можна купити полуниці і черешні на Тернопільському ринку?
12:00, 15 травня 2016 р.

За скільки можна купити полуниці і черешні на Тернопільському ринку?

Ароматною полуницею уже викладені прилавки на ринках, а от в супермаркеті свіжі ягоди можна і не застати. Щоправда ранню полуницю і черешні кілограмами ще масово не купують. На ринку на Шептицького є багато полуниці, черешні менше, а на Центральному ринку – у п’ятницю була лише полуниця, а от в «Сільпо» ягід ще не привезли.

Ціни на ринках приблизно однакові, переважно кілограм полуниці віддають за 38 грн. Можна знайти полуницю і за 28, 35 і 40 грн за кілограм. А ще два тижні тому солодкі ягоди віддавали за 80-85 грн.

Переважно полуниця з Закарпаття, каже продавець з ринку на Шептицького Христина. Та, що дешевша – городня, вона дрібніша, тому й дешевша. Дорожчі ягоди – парникові. Вони добірні, великі, усі одна в одну. Дівчина каже, що це польські сорти, тому виглядає так як на виставці.

На ринку кажуть, що технології тепер такі, як і закордоном, ягоди вирощують в теплицях чи під плівкою, до кожного рядка підведено полив і живлення, тому ягода на вигляд як імпортна, вона тверда, відмінного товарного вигляду, великого розміру, пише 20 хвилин

Пан Олег, який теж торгує на ринку на Шептицького, каже що ціни можуть протриматися ще зо два тижні, поки не з’явиться масово полуниця з Почаєва, далі піде ягода з Борщева та Заліщиків. Чоловік каже, що найкраща на смак з Почаєва. Полуниця ще сильно подешевшає. В сезон ягоди можуть коштувати 15 грн за кілограм. Наразі тернополяни кілограмами солодкі ягоди не купують, найчастіше просять зважити півкілограма, каже продавець на Центральному ринку пані Наталя.

- Ще в травні буде дорога полуниця, поки не підуть ягоди з Почаєва, - каже жінка.

На ринку на Шептицького вже є і перша черешня, вона солодка з маленькою кісточкою. Власниця крамнички пані Дарина розповідає, що торгує нею вже з тиждень. Кілограм коштує 38-40 грн, ягоди теж з Закарпаття. Продавці кажуть, що з часом вони мають подешевшати, бо в кінці травня піде ягода з Мелітополя, – це сорт Чкалов - великі чорні ягоди розміром як 5 копійок, потім піде рожева черешня з Чернівців, а в середині червня буде багато білої черешні. Ягоди з ринків цілком безпечні, кажуть в лабораторіях обох ринків.

- В кісточкових традиційно мало нітратів, - каже завлабораторією ветсанекспертизи ТОВ «Віп-маркет» Наталія Білецька, - в черешні нітратів є 16-18 мг/кг при допустимих значеннях 60 мг/кг. В полуницях їх трохи більше – 32-56 мг/кг, допустима межа теж 60 мг/кг. Ягоди в нас з Закарпаття і Заліщиків. Найбільше все-таки з Закарпаття.

Ветлікар з ветсанекспертизи з лабораторії Центрального ринку Наталія Остапів каже, що зараз в полуниці на Центральному ринку вміст нітратів 19-20 мг/кг, раніше було 35 мг/кг.

– Починали торгувати іспанською полуницею, а зараз уся ягода з Закарпаття, - каже Наталія Остапів. - Цього року, як і торік, перевищення вмісту нітратів в полуниці не було.

#Полуниці і черешні #Тернопільський ринок

Коментарі

Оголошення
live comments feed...