• Головна
  • Медики не винні у смерті тернополянки?
21:00, 2 березня 2012 р.

Медики не винні у смерті тернополянки?

Не побачили вини, бо прикривають своїх, переконаний тернополянин Богдан Ірза. Він привіз маму під лікарню, аби її врятували. Але жінка померла в машині під будинком сина.

Лікарі не винні у смерті Віри Ірзи. Хоча жінці, зі слів її сина, не допомогли працівники лікарні №3.
Проте згідно з висновком спеціальної комісії, яка розслідувала випадок, медики не допомогли, бо їм не дали змоги цього зробити.

- За інформацією, яку я отримав, там усе відбувалося категорично не так, як було у заяві чоловіка - сина потерпілої, - сказав міський голова Сергій Надал 27 лютого. - У лікарню жінку привезли звичайною машиною - не швидкою. За діючою інструкцією, медики зобов’язані обстежити хворого у приміщенні лікарні. Але тоді, коли вони прийшли з візком, аби забрати жінку в лікарню, родичі не дозволили, щоб вона виходила з авто.

За таких умов обстежити хвору було неможливо. Тим паче, на вулиці того дня був сильний мороз.
- Тим людям запропонували поїхати у лікарню швидкої допомоги, але вони не послухали – поїхали додому, - продовжує пан Надал. – Звідти викликали машину швидкої. Лікарі, до речі, прибули у межах десяти хвилин, як цього вимагають. Але обстежувати пацієнтку вже було пізно…

Чоловік висновки комісії почув від журналістів. Йому, як пояснив, їх не надіслали листом і навіть не повідомили телефоном. Сказане мером син померлої Богдан Ірза вважає брехнею.

- Каже з візком виходили? Неправда! Ніхто взагалі не вийшов. Було, що в середині візок мені штовхнули і сказали “ну то привезіть”, - каже Богдан Ірза. - Я тоді пояснював, що людина кричить, що болить так, що торкнутися неможливо. Сказав, що не знаю, чи можна її брати і не знаю як. А вони навіть не вийшли глянути. Переконаний: комісія своїх прикриває от і все.

Причин для таких припущень, більш ніж достатньо, каже чоловік. Його запросили на засідання комісії і вже тоді він зрозумів, як каже, що винних карати ніхто не буде.

- Комісі працювала я в “білому домі”, - розповідає пан Богдан. - Коли я прийшов, то навіть не розглядали питання, що лікарі навіть не вийшли, помираючій не помогли. Питали чим мама хворіла, чого в Теребовлю не віз. Якась жінка спитала чого я, якшо мамі погано було, на руках її в лікарню не заніс... Які будуть висновки комісії, я ще тоді зрозумів.

- Після вашої статті, ані в міліцію, ані в прокуратуру ніхто не кликав ніхто і не звонили, - каже Богдан Ірза. - Але я смерть мами я не подарую. Тоді під лікарнею була ще моя жінка і водій у машині. Вони бачили чи хтось виходив, чи ні. Чули свідки й розмову з лікарями. Я це все напишу. Але вони це все заминати будуть. Я такого не розумію, людина померла в муках через байдужість, а винних немає. А, ні, є — я, який мав маму на руках затягнути всередину лікарні.

Чоловік має намір звертатись в прокуратуру, але там, зясувалось справою також цікавились.

- Була створена комісія на рівні головного управління охорони здоровя обладміністрації, - каже заступник прокурора міста Тернополя Галина Зарівна. - Комісія проводила перевірку і те, що писав громадянин про відмову в наданні медидчної допомоги не підтвердилось. Працівники прокуратури не можуть входити в комісію, але перевірили законність висновку комісії з врахуванням тих даних, які зібрані в процесі перевірки. Іншої процедури, законом не передбачено.

Зважаючи на суперечливі свідчення: медики кажуть одне, а пан Ірза інше, ми поцікавились чи спілкувались працівники прокуратури зі свідками ситуації, яких про яких розповів син загиблої. Тобто чи запитували як було в свідків. З'ясувалось — ні.

- Водій опитувався працівниками міліції, також опитувалася санітарка иіліції, яка виходила до хворої, - каже пані Зарівна. - Вони давали пояснення під час прийняття міським відділом рішення Вказане рішення про відмову в порушенні кримінальної справи було скасоване прокуратурою і відправлене на додаткову перевірку.

Тобто, як пояснив адвока Василь Когут, прокуратура вивчила висновки комісії, а також врахувала ті матеріалт, які зібрала міліція. Проте, зауважує фахівець, міліція могла й не запитати водія про те, чи виходив хтось з поліклініки чи ні. Тобто правоохоронці вивчали лише факт смерті жінки. Окрім того, як свідчать пояснення з прокуратури, не опитали дружину.

- Чоловік має право звернутися в прокуратуру й повідомити, що не погоджується з висновками комісії, - каже пан Когут. - Якщо ж прокуратура відмовить, чи надасть відповідь, що комісія вини не знайшла — може звернутися в обласну прокуратуру й зазначити, що не враховані важливі свідчення людей, які бачили ситуацію.

Також в прокуратурі повідомили, що згідно паталогоанатомічного дослідження діагноз жінки був несумісний з життям. Тобто допомогти, нажаль, медики б їй не змогли.

Нагадаємо, чоловік 6 лютого привіз хвору матір під міську лікарню № 3. Спершу жінку, яка родом із Теребовлянщини, хотіли везти в обласну лікарню. Але дорогою їй стало дуже погано, то ж звернули до найближчої клініки. Богдан Ірза стерджує, що декілька разів благав медиків, аби ті допомогли матері. Проте, за його словами, лікарі відмовилися приймати жінку і навіть не вийшли поглянути, що з нею. Панові Ірзі нічого не залишалось, як викликати швидку на вул. Просвіти, де він живе. Швидка приїхала, за словами тернополянина, майже через годину. Жінка померла в автомобілі, не дочекавшись допомоги.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
"Мобілізація набирає силу, ТЦК почали шукати чоловіків без цих 5 ознак": скасування бронювання до 1 січня, повістки, ЗСУ
"В Україні пенсіонерів чекає сюрприз, пенсія зросте для цих груп літніх українців": збільшення виплат прямо у січні 2025
"В Україну пре шалений вітер і несамовитий мороз, грізний снігопад та дощ почнуть вирувати": де негода буде на Новий рік
"В Україні ніхто не чекав цього від курсу валют, долар летить до червоної межі прямо на свята": що станеться в обмінниках
Оголошення
live comments feed...