• Головна
  • У Тернополі на бульварі Шевченка цвітуть різноманітні українські орнаменти (фото)
14:00, 21 травня 2016 р.

У Тернополі на бульварі Шевченка цвітуть різноманітні українські орнаменти (фото)

Бульвар Шевченка, що веде до Театрального майдану, не впізнати - на ньому цвітуть різноманітні українські орнаменти.

Кілька годин поспіль студенти Галицького коледжу, що вчаться на відділенні дизайну, "вишивали" "Алею вишиванок".

Ідея перетворити звичайну вулицю на патріотичну алею виникла у керівника Молодіжної міської ради Тернополя Вероніки Дякович та організатора фестивалю вуличного мистецтва "Артервізія" Олександри Стопник.

Задум з`явився спонтанно, зізнається ініціаторка акції Вероніка Дякович, захотілося по-особливому відзначити День вишиванки. Зображення вишивок в Україні - не новина. Подібне уже створювали в Сумах, Кам'янці-Подільському. "Єдине, - зазначає, - усюди активісти малювали вишивку "під ногами" - на бруківці, каналізаційних люках, тож захотілося в Тернополі зробити по-іншому, аби збереглось надовго. Відтак і впали в око так звані стовпці на бульварі Шевченка".

Саме під пильним наглядом активісток допомагали перетворювати місто на краще студенти. Добровільно. Від ранечку трудилися над вишивками, кажуть, на один стовбець йшло кілька годин, залежно від складності.

Другокурсники Андрій та Юля малювали вишивку три години. Зізнаються, робота йшла не так легко, як здається на перший погляд, адже завжди доводилося підправляти, аби було бездоганно.

Підбирали орнаменти з огляду на практичність: "Щоб не було дуже громістке, нескладне у виконанні, адже на нерівному кам'яному покритті це робити далеко не так, як на папері," - оповідає співорганізаторка акції. Намагалися також відрбразити усе різноманіття украінської вишивки.

Планували реалізувати акцію "Алея вишиванок" власне до Дня вишиванки. Однак природа цьому завадила, підкинувши неприємні сюрпризи, пише topnews.in.ua

Відтак Вероніка та Олександра розпочали працювати ще в четвер, підготувавши покриття до майбутньої вишивки.

Міська рада ж, діляться організатори пані Вероніка та Олександра, допомогла лише дозволом на проведення акції.

#Тернопіль #"Алея вишиванок"

Коментарі

Оголошення
live comments feed...