• Головна
  • Від приватизації "Тернопільобленерго" планують отримати 20 млн доларів
14:00, 23 травня 2016 р.

Від приватизації "Тернопільобленерго" планують отримати 20 млн доларів

Голова Фонду держмайна Ігор Білоус зазначає, що за всі компанії планують виручити близько 300 мільйонів доларів і ціни обіцяє "абсолютно нормальними".

"Що ми хотіли б отримати? Мільйонів 300 за всі ці компанії. Але наше завдання полягає в тому, щоб стимулювати конкуренцію. Для цього нам потрібна реформа регулювання. Хоча й без неї зацікавлених осіб багато. Повірте. Це цікавий і зрозумілий бізнес", - сказав він в інтерв'ю "DT.UA".

Говорячи про ціни, Білоус зазначив, що вони будуть "абсолютно підйомні" для інвесторів: " Тернопіль стартуватиме в районі $20 млн за пакет, Хмельницький - у районі $30 млн. Це абсолютно підйомні цифри для потенційних інвесторів, не $130-150 млн. А в перспективі, до речі, той-таки Тернопіль може коштувати й $50 млн. У цьому випадку є абсолютно нормальний зазор на інвестиційний горизонт".

"Інвестицій там не було роками. Причини різні, але не в цьому питання, а в тому, що кожен потенційний покупець відразу бачить, що ціна $20 млн, але ще $20 млн потрібно на оновлення мереж та іншої інфраструктури", - заявив глава ФДМ.

Говорячи про оцінку вартості за "Запоріжжяобленерго", Білоус наголосив, що це важкий об'єкт через те, що він знаходиться в промисловій зоні, і основні споживачі там як раз промислові компанії. "Це не фізособи, як в Тернополі або Хмельницькому. Це - великі об'єкти, що належать серйозним людям, що дуже ускладнює ситуацію", - зазначив він.

"Я можу вам сказати, що "Харківобленерго" продаватиметься дорожче, ніж Запоріжжя, через численні борги компанії. А борги треба віддавати. Але стартова ціна буде понад мільярд гривень. Точніше поки що не скажу. Тим більше що ми говоримо про початкову вартість. На мою думку, і за Харків, і за Запоріжжя буде боротьба на торгах", - заявив Білоус.

Нагадаємо, ФДМ планував виставити на приватизацію в другому кварталі Херсонську ТЕЦ, у третьому кварталі – Миколаївську і Одеську ТЕЦ, 51% "Тернопільобленерго" і 70% "Хмельницькобленерго". У свою чергу, на четвертий квартал поточного року була запланована продаж Дніпродзержинської ТЕЦ, "Центренерго", 70-відсоткових пакетів "Миколаївобленерго" і "Харківобленерго", 71% "Черкасиобленерго" і 60% "Запоріжжяобленерго".

На початку березня Президент Петро Порошенко підписав зміни в закон "Про приватизацію державного майна", який дозволяє почати приватизацію великих об'єктіввже в поточному році. Крім того, закон забороняє брати участь у приватизації резиденту держави-агресора.

#приватизація "Тернопільобленерго"

Коментарі

Оголошення
live comments feed...