• Головна
  • Скандальний податок на бездітнісь відклали до кращих часів
16:00, 4 березня 2012 р.

Скандальний податок на бездітнісь відклали до кращих часів

Депутати відклали скандальний податок на бездітність до кращих часів. Швидше за все, законопроектом займуться після виборів в Раду. Правда, деякі депутати все ж вважають, що в Україні не можна стимулювати народжуваність примусовим шляхом.

Перед парламентськими виборами ніяких нових податків вводитися не буде, зокрема навряд чи буде прийнятий нещодавно зареєстрований законопроект щодо оподаткування бездітних українців. Про це заявив народний депутат від "Партії регіонів" Олексій Плотніков в ефірі одного з телеканалів, зазначивши, що в Україні не можна стимулювати народжуваність примусовим шляхом через низький рівень доходів більшості громадян.

- Перед виборами в жодній країні не вводяться нові податки для фізичних осіб. Що стосується економічного обгрунтування, зрозуміло, що ми не Швейцарія, Норвегія чи Люксембург по життєвому рівню, не можемо примусово стимулювати таким чином народжуваність, - підкреслив депутат.

Він також зазначив, що не бачить підстав для введення такого податку і вважає помилковою відповідну законодавчу ініціативу.

Раніше повідомлялося, що регіонал Ярослав Сухий і член НУ-НС Катерина Лук'янова запропонували Верховній Раді ввести податок на бездітність.

Нагадаємо, нещодавно у Верховній Раді був зареєстрований законопроект, яким пропонується обкладати податком бездітних українців. Так всі українці старше 30 років будуть зобов'язані платити державі 17% податку на доходи фізичних осіб незалежно від рівня достатку. Винятком стануть бездітні інваліди I-III груп.

Новий податок може поповнити державну казну на 800 мільйонів гривень.

ДУМКА ЕКСПЕРТА

- Ідея підвищення народжуваності в країні - це благородна мета, - упевнений провідний експерт центру Разумкова Павло Розенко. - Але у нас все робиться, щоб її дискредитувати. Тут потрібен пряник, а не батіг. Адже в суспільстві, де рівень життя не зростає, підвищити народжуваність не вийде навіть каральними методами. Згадайте, в 2005 році, коли різко зросла допомога при народженні дитини, в країні суттєво зросла народжуваність. Тому єдиним стимулом збільшення населення країни може стати поліпшення рівня життя громадян. Сподіваюся, що депутати це розуміють і не будуть голосувати за цей законопроект.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...