• Головна
  • Тернопільська юристка виступає за відокремлення освіти від релігії в школі
18:30, 30 травня 2016 р.

Тернопільська юристка виступає за відокремлення освіти від релігії в школі

Петиція від 24 травня про відокремлення освіти від релігії в школі за кілька днів набрала 250 необхідних голосів для розгляду у міській раді.

Журналіст Громадського радіо спілкувалась з авторкою петиції, юристкою Тетяною Семусь

Василина Думан: Розкажіть, що стало причиною для написання петиції?

Тетяна Семусь: Причин і приводів довго шукати не треба — це порушення конституції. Це продовжується ще з 1993 року і, рано чи пізно, подібна петиція мала з’явитись. Просто нас перших це дістало. Західна Україна є вельми побожною, християнський культ на кожному кроці.

Вже на території шкіл почали будувати церкви, влаштовувати каплички. Дітей в школах на уроках християнської етики готують до першого причастя.

Як юрист, я розумію, що петиція нічого не дає, окрім інформаційного приводу. До цього було подане аналогічне петиції письмове звернення до міського і обласного управлінь освіти, закріплене 77-ма підписами, які ми зібрали за 4 дні.

Відповідь була дуже цікава — «Україна — історично християнська держава. Норма конституції про відокремлення держави і релігії є більш філософською, ніж юридичною».

Василь Шандро: У школі християнська етика є обов’язковим предметом чи батьки можуть написати заяву, щоб дитина не відвідувала ці уроки?

Тетяна Семусь: З відповіді, яку я отримала від міського управління освіти, я зрозуміла, що як предмет християнська етика викладається лише у певних класах. Можна написати цю заяву, але фактично це виглядає так — урок ставиться не останнім як факультатив, а другим-третім, щоб учні не тікали.

І якщо батьки дитини написали цю заяву, то куди їй дітися — сидіти в коридорі? Ніякого альтернативного уроку не пропонується. Тобто діти фізично протиставляються своїм однокласникам.

Василь Шандро: Чи ставляться оцінки за цей предмет?

Тетяна Семусь: В старших класах оцінки ставляться.

Василь Шандро: Чи можливо запропонувати альтернативу християнській етиці?

Тетяна Семусь: В петиції практично і стоїть така вимога — замінити уроки християнської етики уроками релігієзнавства, де діти будуть отримувати повну інформацію про всі релігії, мати загальний розвиток.

Василь Шандро: Рішення школи проводити християнську етику поза законом, поза функціями керівництва школи?

Тетяна Семусь: Це не ініціатива школи. Це надходить по вертикалі від міністерства освіти до регіонального управління і спускається на школу. Тобто закріплено якимись піднормативними актами, незрозуміло яким чином прийнятими міністерством і управлінням.

Василина Думан: Якого результату ви хочете добитися?

Тетяна Семусь: Я хочу добитися дотримання конституції. Петиція підняла хвилю, я маю реакцію з інших областей — люди задоволені, що питання підіймається. Я розумію, що поки не буде судових позовів і офіційних звернень, ми нікуди не просунемось.

#Тернопіль #Християнська етика #школа #петиція

Коментарі

Оголошення
live comments feed...