• Головна
  • Які сюрпризи чекають на тернопільських пенсіонерів?
20:15, 31 травня 2016 р.

Які сюрпризи чекають на тернопільських пенсіонерів?

З 1 липня 2016 року в територіальних управліннях Пенсійного фонду України Тернопільської області буде запроваджена централізована система «Призначення та виплати пенсії» Інтегрованої системи Пенсійного фонду України, що є першим кроком до переходу на нові стандарти обслуговування громадян за принципами прозорості, відкритості та зрозумілості дій.

Про це повідомили в ТОДА.

Відмінність нового механізму обслуговування полягає в тому, що пенсіонер самостійно за бажанням обирає орган Пенсійного фонду України, до якого звертається за призначенням пенсії. При цьому рішення про призначення пенсії буде прийматися тим органом, на території обслуговування якого пенсіонер проживає (зареєстрований). Запроваджується автоматичне формування заяви про призначення пенсії, оцифрування всіх поданих документів та формування електронної пенсійної справи.

Обслуговування осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду, здійснюватиметься:

стаціонарно — в приміщеннях, у яких розміщено управління;
на виїздному прийомі;
дистанційно, в тому числі шляхом надання електронних послуг.
Особи, що звертаються до органів Пенсійного фонду матимуть право:

звертатись особисто, або через представника, повноваження якого оформлено у встановленому законом порядку;
одержати відповідь про результати звернення в обраний ними спосіб (усно, в письмовій формі та в електронній формі);
ознайомлюватись з матеріалами пенсійної справи, отримувати виписку з розпорядження про призначення (перерахунок) пенсії, про періоди страхового стажу та заробітної плати, яка врахована при розрахунку пенсії;
отримувати консультації та роз’яснення щодо застосування законодавства про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, пенсійне забезпечення, у тому числі щодо прав та обов’язків платника єдиного внеску та застрахованої особи.
Щодо осіб, які стануть користувачами електронних послуг, слід зазначити, що вони за умови підтвердження ідентифікації особи та шляхом реєстрації в базі даних веб-порталу матимуть доступ до інформації про стан відомостей про застраховану особу, пенсійних виплат, стан відомостей реєстру застрахованих осіб Державного реєстру. Одночасно на веб-порталі та веб-сайті Пенсійного фонду України будуть розміщуватись бланки заяв передбачених Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій у форматі придатному для роздрукування та подальшого заповнення вручну або на комп’ютері споживача, а також у форматі, який передбачає можливість заповнення бланка документів в електронній формі. Разом із бланками документів буде розміщено зразок та пояснення щодо їх заповнення. Для того щоб самостійно ознайомитись з особливостями функціонування веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України слід звернутись на сторінку відомства.

#Тернопільщина #пенсіонери

Коментарі

Оголошення
live comments feed...