• Головна
  • Коли в тернопільських селах з'являться шкільні автобуси?
19:00, 3 червня 2016 р.

Коли в тернопільських селах з'являться шкільні автобуси?

14 мільйонів гривень, які раніше були виділені районам на закупівлю шкільних автобусів, повернуть в обласний бюджет. Райдержадміністрації повинні були закупити транспортні засоби самостійно, але виділених коштів вже не вистачає, оскільки автобуси «Богдан» подорожчали.

Тому в адміністрації вирішили закупити їх централізовано і розподілити між районами, у яких раніше автобуси забрали для потреб армії в зоні АТО. Відповідне рішення прийняли під час другого пленарного засідання третьої сесії облради.

– На адресу облради ми направили подання від 30 травня, яке стосується коштів на придбання шкільних автобусів, – розповів зз Степан Скибиляк, директор департаменту фінансів ТОДА. – Йдеться про 14 мільйонів 161 тисячу без умов співфінансування. На сьогодні вартість автобусів зросла, і за кошти, які були передбачені районам, неможливо їх купити. Тому прийняли рішення підняти ці кошти на рівень обласного бюджету, і закупити автобуси централізовано та віддати їх тим районам і громадам, у яких автобуси забрали в АТО. Після прийняття рішення буде оголошено тендер на закупівлю шкільних автобусів.

Депутати поцікавилися у посадовця чому і на скільки змінилася вартість транспортних засобів

– Буквально три місяці тому ми говорили про 1 мільйон 200 за автобус, а зараз ціна вже більше, – зазначив Олег Сиротюк. – Чому після того, коли держава у бюджеті передбачила кошти на закупівлю понад 700 автобусів в корпорації «Богдан», власником якої є Президент раптово підняли вартість цих автобусів, фактично передбачаючи заробити більше, ніж вони планували три місяці тому? Що за державницька позиція Президента, автовиробника? І чому не робиться сприяння на економію бюджетних коштів?

На це Степан Скибиляк відповів, що ціни на автобуси підняли по всій Україні.

– Я так розумію, що по Україні ціну підняли виробники, які дізналися що держава передбачає 600 мільйонів на цю мету, – сказав він. – Щодо ціни автобусів, то їх вартість зросла через запчастин чи комплектуючі, які постачаються з Росії, а збираються в Україні. Так, автобус ПАЗ коштує зараз 1 мільйон 320 тисяч, а раніше – 900 тисяч. А ті, що коштували 1 мільйон 180 тисяч зараз – майже півтора мільйони. Це автобуси марки «Богдан», які відповідають вимогам щодо перевезення учнів. В нинішній ситуації надіятись на те, що ціни будуть різко зменшені не будемо. Треба прийняти рішення, щоб закупити необхідні автобуси для підвозу учнів.

Після обговорення за проект рішення проголосували 44 депутати із 53. Вирішити питання закупівлі шкільних автобусів в облдержадміністрації планують за три місяці, щоб 1 вересня діти із сіл їздили до школи новими автобусами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #шкільні автобуси
Останні новини
ТОП новини
"ТЦК підготували чоловікам жорстку несподіванку, цих людей мобілізують після 16 липня першочергово": повістки і ЗСУ
"Колосальна злива пре в деякі області України, потужний дощ заллє вулиці цих міст": куди суне гроза, негода і холод
"Тотальна злива пре в одну з областей України, шалена негода вируватиме прямо завтра": суне дощ, холод і гроза
"Навіжений дощ рине на ці міста прямо завтра, синоптики застерегли про потужну негоду": буде злива, гроза і холод
Оголошення
live comments feed...