• Головна
  • У Тернопільському архіві відкрили виставку про Шевченка
20:00, 9 березня 2012 р.

У Тернопільському архіві відкрили виставку про Шевченка

Документи та фотографії про життя письменника, художника та громадського діяча Тараса Шевченка запрошують переглянути в Тернопільському обласному архіві. Там відкрили виставку “Я так її, я так люблю мою Україну убогу...”.

— Для назви виставки ми взяли слова відомої української поетеси Ліни Костенко, — розповідає головний спеціаліст відділу інформації та використання документів держархіву Марія Дацків. — Цими словами можна висловити ставлення кожного українця до Тараса Шевченка, нашого пророка, учителя і духовного наставника.

Більшість матеріалів виставки розповідають про перебування Кобзаря на Тернопіллі.

— У 1846 році під час своєї експедиції Тарас Шевченко побував на Тернопіллі: у Почаєві, Вишнівці і Кременці, — продовжує вона. — У Почаїв Шевченко прибув у другій половині жовтня і затримався там найдовше.

На виставці організатори експонують оригінал розпорядження Волинської духовної консисторії Духовному собору Почаївської лаври про дозвіл художнику Шевченку малювати види Почаївської лаври і її околиць за 1846 рік - пише "20 хвилин".

- Свідченням перебування Тараса Шевченка у Почаєві є пам’ятна дошка на будинку для прочан, - каже пані Даців. — Її фотографії ми також представили на цій виставці. За час перебування у містечку він написав 4 акварелі: “Почаївська лавра з півдня”, “Почаївська лавра зі сходу”, “Вид на околиці з тераси Почаївської лаври”, “Собор Почаївської лаври”.

Оригіналів цих картин на виставці немає. Вони зберігаються у Київському національному музеї Тараса Шевченка. Проте їхні репродукції увійшли до складу експозиції. Також до неї увійшли фотографії та матеріали про відкриття пам’ятників Кобзареві у різних містах та селах Тернопільської області та вшанування його пам’яті, фототипія “Малого Кобзаря”, надрукованого у Кременці та багато інших документів, листів та наказів, які змальовують життя видатного українця.

Діятиме виставка до кінця березня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...