• Головна
  • Тернополяни нарікають, що не можуть збутися травматичної гойдалки, на якій дитина зламала ногу
12:00, 6 червня 2016 р.

Тернополяни нарікають, що не можуть збутися травматичної гойдалки, на якій дитина зламала ногу

Стара гойдалка, яку в народі називають «Сонечко», в центрі Тернополя стала причиною скандалу між мешканцями та місцевим ЖЕКом.

Забава стоїть у дворі поміж будинків на вул. Руській та роками псує нерви своїм сусідам, пише Номер один. Люди кажуть, що гойдалка небезпечна для дітей, адже на ній можна «вкрутити» кувирок на всі 360 градусів, як наслідок - зламати руки, ноги, і, що найгірше, хребет.

Відкритий перелом через «Сонечко»

Як говорили, так і сталося. Буквально минулого тижня, у вівторок, учень першої гімназії (5 клас), ігноруючи зауваження мешканців будинку, що поруч, «докрутився» так, що заробив відкритий перелом лівої ноги.

- Декілька разів я зверталася в ЖЕК і просила, аби цю гойдалку прибрали. Мені сказали, що мешканці проти її зрізання. Ну якщо вони проти – то що я можу зробити. Розумієте, тут одні проти, інші - за. Але що цікаво, коли були у нас збори 14 березня, то прийшла на них тільки я одна. Всім іншим байдуже. Тоді знову ж таки я піднімала питання про ті гойдалки, і далі нуль реакції, - каже пані Людмила, голова прибудинкового комітету, вул. Руська, буд. 24.

Жінка каже, що батьки (які живуть там), в яких є діти, теж неодноразово звертались і в ЖЕК, і в міську раду, аби ту гойдалку зрізали. Але отримали відмову.

- Площадка не помальована, дзвоню, вони кажуть, що ще зроблять. А коли ж? І гойдалку зрізати не хочуть,- обурюється пані Людмила.

Люди кажуть відверто, що як таких письмових скарг не подавали, однак неодноразово телефонували в міськраду, особисто говорили про це начальнику ЖЕКу. Останній, за їх словами, тікає та ухиляється від відповіді.

- Він говорив, що мешканці будинків збирали підписи на демонтаж небезпечної гойдалки. В результаті демонтували ту, яку можна було ще полагодити, а «Сонечко» залишили,- стверджує пані Людмила.

До цього таких прикрих випадків, які спіткали школяра, мешканці не спостерігали: діти діставали лише легкі травми та синці. Однак люди переконані, що їм просто щастило, і ніхто не знає, чия дитина постраждає від «Сонечка» наступною.

- Я йому (постраждалому хлопчику – авт.) казала не раз: не лізь на ту гойдалку, вона ж аварійна, в будь-який момент може перевернутися. Зламає дитина хребет і що потім батьки робитимуть? От вчора він сидить переляканий, вже не огризається, бо ж уявіть собі, кістка назовні вилізла. А до того ж він мене буквально нецензурною лайкою «крив», - каже пані Людмила.

Голова прибудинкового комітету переконана, що гойдалку давно пора зняти, адже вона, за її словами, не потрібна!

- От школи №24, №6 поруч, всі діти після уроків звідти ідуть до нас у двір на ту гойдалку. Може будь з ким таке статися. Вони ж не чують наших зауважень!- каже жінка.

ЖЕК обіцяє зрізати

Начальник ЖЕКу «Мрія» Михайло Лучко, який, власне, обслуговує даний двір, каже, що готовий хоч зараз прибрати ту «криваву» гойдалку, але для цього потрібно скаржитись людям не усно, а письмово.

- Ми раніше зняли гойдалку «Потяг», бо вона була уже поламана. Зараз для них (мешканців двору на вул. Руській, 24 – авт.) виготовляємо нову, десь через тиждень поставимо. А те «Сонечко» я давним-давно хотів зрізати, та мешканці ж не давали, повискакували з криками. Мені самому вона там не подобається, бо як прохідний двір через неї, і сальто роблять, і все, що хочеш… Якщо треба, то я приберу хоч уже. Нехай вони від імені голови прибудинкового комітету напишуть звернення, щоб я мав на це підстави. Так, були усні прохання до цього, але письмових - ні. Там же купа мешканців, одні говорять так, інші - по-іншому. А буде папір, то я в той же день зріжу, - запевняє начальник ЖЕКу «Мрія» Михайло Лучко.

У телефонній розмові з нашими журналістами мешканці пообіцяли направити лист-звернення в ЖЕК уже цього тижня. Якщо пан Лучко не відмовиться від власних слів, то вже найближчим часом «Сонечко», яке люди називають «кривавим», приберуть. Мабуть, школярі не дуже зрадіють ліквідації їх улюбленої забави, проте потім, може, і зрозуміють, що на місці хлопчика Юри, який зламав ногу, могли бути й вони. І хто знає, чи все обійшлося б тільки ногою…

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернополяни нарікають #що не можуть збутися травматичної гойдалки
Останні новини
ТОП новини
"Тотальна негода накриє кілька областей України, шалена злива затопить вулиці деяких міст": де очікується гроза і дощ
"Страшна хвороба масово заражає дорослих і дітей, інфекція викликає шалену слабкість і біль": біда чекає у цих місцях
"Ніхто в Україні не чекав на таку погоду, несамовита злива заллє конкретні області": суне негода, шалена гроза і дощ
Наближається похолодання: синоптик розповіла скільки ще триватиме пекельна спека
Оголошення
live comments feed...