• Головна
  • Тернополяни змушені вибивати у влади отримані від держави гуртожитки
19:00, 11 березня 2012 р.

Тернополяни змушені вибивати у влади отримані від держави гуртожитки

Так уже склалося у Тернополі, що отримані від держави гуртожитки, зароблені багаторічною працею, тернополяни змушені буквально вибивати у влади. Так і жителі гуртожитку на вул. Федьковича, 14 змушені вдаватися у крайнощі, аби чиновники їх почули. Про проблеми з даною будівлею «Номер один» розповідала у листопаді 2011 року. Після обіцянки мера Сергія Надала всіляко сприяти жителям будинку в оформленні документів наступило тимчасове затишшя. Але як кажуть у народі: обіцяти – не значить женитися. Попри запевнення мера, що у 2012 році товариство залишить квадратні метри гуртожитку, воно й далі там. Натомість на будинок починають готувати нову інвентарну справу.

Права рука не знає, що робить ліва

Нагадаємо, у свій час в кімнати будинку на вул.Федьковича були заселені працівники лікарні. Згодом частину приміщення було надано в оренду товариству «Ілла». У договорі прописано, що приміщення надано у нежитловій будівлі. У той час будинок мав статус гуртожитку. Згідно з законодавством приватні структури не мають права займатися комерційною діяльність у житлових приміщеннях, тому, швидше за все, у документі їх зафіксували як нежитлові. Чотири місяці тому почалася активізація даної проблеми. До працівників лікарні дійшли чутки, що міська рада планує виселити їх з цього будинку і передати його в оренду або продати. Жителі хотіли приватизувати кімнати, але їм було відмовлено. При поселенні ордерів на кімнати мешканці будинку на руки не отримали, розповідає жителька гуртожитку Людмила Куркаш. Вони знаходились у балансоутримувача. Коли люди хотіли забрати документи, їх спрямували у міську раду, звідти – у ЖЕК, тобто до балансоутримувача, яким виступала третя лікарня. Там медикам повідомили, що усі документи на будівлю втрачені. Виходить замкнуте коло. Тоді вирішувати питання взялася спеціальна комісія, яка мала визначити статус будівлі. Її очолив заступник міського голови Леонід Бицюра. В результаті комісія вирішила не продовжувати договору оренди з юридичними особами, після звільнення орендарями приміщення Тернопільській міській лікарні №3 виготовити нову інвентарну справу по факту, а для встановлення фактичного статусу будівлі замовили в ліцензованій організації проект відповідності. Виходить, окрім виселення товариства, жодного іншого рішення комісія на користь жителів не прийняла і не поставила крапки у даній ситуації, а те єдине щодо відмови продовжити оренду – не виконується.

Медики переконані, що спеціальна комісія визнала будівлю гуртожитком, однак документів на руках у них немає. Комісію скликала міська рада, тому рішення належить мерії, повідомили людям у відділі охорони здоров’я та медичного забезпечення.

Під час зустрічі з мешканцями гуртожитку наприкінці минулого року міський голова Сергій Надал пообіцяв тернополянам, що після 1 січня 2012 року (тоді ж закінчується термін оренди з товариством «Ілла» - авт.) відбудеться виселення фірми. Жителі понадіялись на тверде слово мера. Однак після Нового року ситуація не змінилася, каже жителька гуртожитку Галина Татаринова. Фірма далі розміщується по-сусідству з житловими кімнатами.

– Ми хотіли записатися на прийом до міського голови, але в його приймальні сказали, що всі питання з нами вже вирішенні. Потім нас записали на прийом, але ми у списку 280-ті, – каже Надія Дзубановська. – Також ми зверталися до головного лікаря. Він сказав, що написав три листи на виселення товариства, але «Ілла» не реагує. Потім ми дізналися, що міський голова також написав заяву в прокуратуру на виселення товариства. Це підтвердив у розмові прокурор міста Тернополя Сергій Банах. Ми запитали, чому товариство не виселяють, на що він відповів, що спілкувався з міським головою. Той повідомив, що дана будівля не має статусу гуртожитку, але в домовій книжці пише, що це гуртожиток, в інвентарній справі –також…

Люди переконані: міський голова не зацікавлений у вирішенні проблеми на користь людей. Дану будівлю місто хоче визнати комерційною нерухомістю та продати. Днями до медиків дійшла інформація, що на будинок по факту виготовлятиметься інвентарна справа. Проблема в тому, що фірма зробила перепланування кімнат, тому нова інвентарна справа може зіграти з мешканцями будинку злий жарт, адже через знесені стіни спеціалісти можуть не побачити житлових кімнати.

Головний лікар третьої лікарні Юрій Лазарчук попередив медиків про візит спеціалістів. У розмові з журналістом «Номер один» керівник лікувального закладу зазначив, що справа розвивається швидкими темпами на користь працівників лікарні. За його словами, зараз від міської лікарні подано заяву до суду на виселення товариства.

Також людей насторожує той факт, що з Нового року у них різко зменшилась оплата за гуртожиток. Якщо минулого року сума у квитанціях досягала двох сотень гривень, то зараз усього 70 грн. З чим це пов’язано, медики не знають. Вони переживають, аби це не було пов’язано зі зміною статусу будинку

Мер не в «курсах»

На запитання журналіста, що зараз відбувається з гуртожитком, міський голова Серій Надал зізнався, що не знає. Чесно вам кажу, я не готовий відповісти, чи перебуває у даному приміщенні товариство, і якщо перебуває, то на яких підставах, каже голова.

– Загалом я не бачу нічого поганого в тому, що «Ілла» орендує дані приміщення. Місто отримувало від цього регулярний та своєчасний дохід. Крім того, у товаристві працює 70 людей, де їм зараз дітися? – каже мер.

За даними міського голови, «Ілла» займає плащу 200 квадратних метрів. Однак напередодні юрист товариства Андрій Гуменюк повідомив «Номер один», що «Ілла» орендує два приміщення загальною площею 143 кв. м. Цікаво, як собі уявляє мер робочий процес в офісі, де концентрація працівників 1 людина на два метри? Мабуть, голова порахував до числа офісних працівників на Федьковича ще й тих, хто працює на складах на вул. Гайовій, якими також користується  товариство.

Мешканці будинку розповіли, начебто на адресу прокуратури надійшло звернення від міської ради щодо виселення товариства «Ілла». Однак міський голова спершу відхрещувався від заяви, мовляв, для виселення не потрібна прокуратура – це компетенція виконавчої служби і жодного документа подібного змісту він не підписував. Та вже через кілька годин мер одумався і сказав, що дані дії справді мали місце.

– Якщо ця будівля не пристосована для проживання громадян і завтра там щось станеться, то хто відповідатиме за їхню безпеку, – каже Сергій Надал. – Взагалі дана ситуація є проблемою виключно головного лікаря третьої  лікарні.  Місто готове сприяти людям і підшукати для них нове житло.

Подібна ситуація із питанням виготовлення нової інвентарної справи. Для чого комісія прийняла таке рішення, якщо стара інвентарна справа є на руках у людей, не зрозуміло.

Парадокс ситуації в тому, що частина жителів гуртожитку є однопартійцями міського голови та більшості депутатського корпусу міської ради. Якщо позиція мера не зміниться, люди готові звертатися до голови ВО «Свобода» Олега Тягнибока або й взагалі вийти з партії. Медики побували на прийомі і в голови облради Олексія Кайди, який також зголосився підтримати людей. Очевидно, що у людей є всі документи, тому єдиний варіант для них – подавати заяву у суд, порекомендували мешканцям гуртожитку в ОДА. Зараз медики звернулися на центральні телеканали. У разі потреби вони готові іти під стіни Верховної Ради, адже кілька квадратних метрів, це все, що за два десятки років заробили люди у держави.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
"З 1 грудня чоловіки з цими професіями тотально втратять бронювання, ТЦК бачать ухилянтів": мобілізація, ЗСУ (ВІДЕО)
"Облили бензином і підпалили": судитимуть двох чоловіків, які знищили автомобіль військового на Тернопільщині (ФОТО)
На заході України є перші руйнівні "прильоти" ракет: на Тернопільщині зафіксовано кілька ракет
"Люта негода і навіжений снігопад хлинуть на цю область, синоптики кажуть про мороз у -12 градусів": пруть дощ і туман
Оголошення
live comments feed...