• Головна
  • Тернополяни зможуть самі розподілити близько 5 мільйонів гривень міського бюджету
08:58, 14 червня 2016 р.

Тернополяни зможуть самі розподілити близько 5 мільйонів гривень міського бюджету

На сесії Тернопільської міської ради депутатам запропонують прийняти положення про громадський бюджет (бюджет участі), яке дозволить тернополянам самим визначати на що витрачати частину коштів міського бюджету, цього річ це буде близько 5 млн. грн.

"Громадський бюджет – це бюджет участі, коли громада отримує можливість активно впливати на розподіл частини фінансового ресурсу міського бюджету. Кошти бюджету участі розподіляються на реалізацію громадських ініціатив – проектів з поліпшення міського середовища, запропонованих тернополянами. Це своєрідний грант із міського бюджету, отриманий на вирішення конкретних міських проблем. Мешканці самі визначатимуть на що витрачати частину міського бюджету. - повідомив ініціатор проекту, депутат міської ради від "Самопомочі" Назар Зелінка – Основна його ідея полягає у залученні громадян безпосередньо до процесу прийняття рішень з розподілу бюджетних коштів на реалізацію їх власних проектів. Фактично – це використання норм прямої демократії, що має на меті покращити рівень комунікації між людьми та між громадою і владою.

Участь у розробці положення брала уся депутатська комісія з питань бюджету та фінансів міської ради. Близько місяця тому депутати Назар Зелінка (Об'єднання "Самопоміч") спільно з Ігором Турським (ВО "Свобода") презентували свою ідею запровадження Громадського бюджету (бюджету участі) в Тернополі та надали членам комісії проект базового положення про Громадський бюджет, який розробили експерти Інституту політичної освіти. На даний момент положення консолідувало пропозиції членів комісії, міського голови, представників виконавчих органів та громадськості.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#громадський бюджет в Тернополі #Самопоміч Тернопіль #Назар Зелінка
ТОП новини
"ТЦК підготували чоловікам жорстку несподіванку, цих людей мобілізують після 16 липня першочергово": повістки і ЗСУ
"Колосальна злива пре в деякі області України, потужний дощ заллє вулиці цих міст": куди суне гроза, негода і холод
"Тотальна злива пре в одну з областей України, шалена негода вируватиме прямо завтра": суне дощ, холод і гроза
"Навіжений дощ рине на ці міста прямо завтра, синоптики застерегли про потужну негоду": буде злива, гроза і холод
Оголошення
live comments feed...