• Головна
  • На Тернопільщині лютує страшна недуга
15:30, 14 червня 2016 р.

На Тернопільщині лютує страшна недуга

З настанням теплих літніх днів кожна родина приділяє більшість вільного часу відпочинку на природі. Це і прогулянки в парках та скверах, і виїзди за місто на пікніки, і туристичні походи, і тихе полювання за грибами та ягодами тощо.

Однак отримуючи задоволення від перебування на природі, ми повинні пам’ятати про існування певних небезпек та загроз для нашого здоров’я. Однією із таких загроз є напади кліщів, які в свою чергу можуть призвести до розвитку інфекційних захворювань. Мова йде про захворювання, які передаються через укуси кровосисних комах.

Однією з найпоширеніших природно-осередкових інфекцій серед асоційованих із кліщами є іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма, Лайм-бореліоз).

Епідемічна ситуація з хвороби Лайма на Тернопільщині залишається несприятливою.
Випадки хвороби Лайма щорічно зростають (з 2 випадків у 2001 році до 115 випадків у 2015р.), з початку 2016 року за первинними терміновими повідомленнями вже зареєстровано 30 випадків захворювання.

Збільшення чисельності кліщів призводить до зростання кількості звернень громадян області з приводу укусів кліщами, зокрема: з поодиноких випадків у 2005 році - до 1313 випадків у 2015 році.

З початку 2016 року станом на 08.06.2016 року в області вже зареєстровано 690 укусів кліщами, із них 178 серед дитячого населення. Перші випадки укусів кліщами в цьому році почали реєструватись з другої декади лютого, що пов’язано із зростанням періоду активності кліщів. Найбільша кількість звернень за медичною допомогою з приводу укусів зареєстрована в м. Тернополі – 433, з них 89 дітей ; Тернопільський район – 60 укусів, Бучацький – 34 укуси, Гусятинський – 35, Кременецький – 29.

В середньому за тиждень реєструється 90 укусів кліщами.

За результатами дослідження кліщів, знятих з потерпілих, на інфікованість бореліями в лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» з початку року із 294 кліщів, знятих з людей, у 60 екземплярах виявлені позитивні знахідки (20,4%).

При відвідуванні місць (парки, дачі і т.д.), де можуть бути кліщі, рекомендується одягатися в світлий одяг, щоб було легше помітити повзаючих кліщів. Обов’язково проводити само- та взаємо огляди. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям.
Також необхідно обстежити своїх домашніх тварин на предмет кліщів. Собака або кішка не можуть заразити Вас на хворобу Лайма, але можуть занести в будинок заражених кліщів, які, в свою чергу, можуть вкусити Вас. Для особистого захисту від кліщів ефективно використовувати дозволені репеленти (препарати, що відлякують кліщів), які реалізуються через торгівельну мережу.

Якщо вас все ж таки вкусив кліщ - необхідно його видалити. Для чого звернутись до лікувально-профілактичного закладу (територіальної поліклініки чи травмпункту).
При відсутності такої можливості видалення можна проводити самостійно, хоча це є небезпечно. Кліща треба витягувати без пошкоджень. Чи вдасться це зробити самостійно – невідомо. І після цього теж звернутися за медичною допомогою.

Коли у вас є кліщ, потрібно визначити інфікований він чи ні. Такі дослідження проводяться в лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України». Кліща необхідно доставити до лабораторії. Дослідження проводиться протягом години.

Якщо кліщ інфікований бореліями, то ймовірність захворіти на хворобу Лайма досить висока.
З отриманим результатом обов’язково потрібно звернутись на консультацію до лікарів-інфекціоністів для визначення подальших дій.

Пам’ятайте, ваше здоров’я у ваших руках.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #кліщі #хвороба Лайма
Останні новини
ТОП новини
"Страшна хвороба масово заражає дорослих і дітей, інфекція викликає шалену слабкість і біль": біда чекає у цих місцях
Наближається похолодання: синоптик розповіла скільки ще триватиме пекельна спека
"Ніхто з ухилянтів не чекав таких жорстких покарань, названо новий спосіб карати чоловіків з 16 липня": мобілізація і ТЦК
"На тлі спеки в області України пре шалена негода, несамовита злива рине у певній місцевості": де чекати на дощ і грозу
Оголошення
live comments feed...