• Головна
  • Тернопільські освітяни, правоохоронці та соціальні працівники радились, як запобігти дитячій злочинності
08:30, 16 березня 2012 р.

Тернопільські освітяни, правоохоронці та соціальні працівники радились, як запобігти дитячій злочинності

Лише у минулому році На Тернопільщині неповнолітніми скоєно понад дві сотні злочинів. Найчастіше їх вчиняють підлітки 16-18 років, однак трапляються й 11-річні школярі. Починається ж все з поганих звичок та правопорушень, а там недалеко і до злочинів.

Проблемні діти, їх шкідливі звички, дрібне хуліганство, а зрештою і дитяча злочинність - проблема чи не кожного навчального закладу. Відтак і віршувати її треба спільно, переконані учасники круглого столу на тему "Організація системи профілактики правопорушень серед учнів у виховному просторі школи", який провели освітяни Тернополя спільно з правоохоронцями та соціальними службами.

Віктор САК  начальник УМВС в Тернопільській області: "Батьки виїжджають на заробітки, це соціальна проблема, діти підростають, не мають місця де перебувати. І не від того, що вони злочинці потенційні, а від того, що хтось хоче їсти, хтось хоче десь проїхатись, хтось в автомати пограти, це діти. І вони йдуть на ті злочини".

Андрій КУЛЬЧИЦЬКИЙ  начальник відділу кримінальної міліції у справах дітей Тернопільського міського відділу міліції: "На профілактичному обліку відділу кримінальної міліції на сьогоднішній день перебуває ... 46 неповнолітніх осіб. З них 22 - учні шкіл."

У перші два місяці цього року злочинів, які вчинили учні та студенти Тернополя, менше, як торік, - 11 проти 15. Найпоширеніші адміністративні порушення серед молоді - розпиття алкоголю, тютюнопаління, дрібне хуліганство, крадіжки. Цього року таких випадків 65, торік за аналогічний період було на двадцять більше.

Світозара ХОМА  методист інформаційно-методичного центру управління освіти Тернопільської міськради: "Інформаційно-методичним центром освіти та міським учнівським парламентом "Наснага" було проведено таке опитування при підготовці до круглого столу, рейтинг проблемних ситуацій у житті учнівської молоді. І як виявилося, є значна проблема у спілкуванні батьків та дітей. Більше третини опитуваних взагалі не діляться з батьками своїми проблемами, готові втекти з дому після покарання батьками, відчувають приниження в школі, почувають себе некомфортно".
Роботу з проблемними дітьми обговорили під час круглого столу на тему "Організація системи профілактики правопорушень серед учнів у виховному просторі школи" освітяни, правоохоронці та соціальні служби Тернополя - повідомляє тв-4.

Світозара ХОМА методист інформаційно-методичного центру управління освіти Тернопільської міськради: "Ми обговорюємо питання правовиховної роботи, зокрема правила постановки учнів на внутрішкільний облік. Сьогодні внесений такий проект, оскільки на рівні Міністерства освіти такого документу немає... Є такий примірний порядок... Підставою для постановки на внутрішкільний облік є невідвідування або систематичні пропуски занять дитиною без поважних причин, неодноразове порушення статуту, правил школи, жорстока поведінка, знущання над іншими учнями, зокрема іншої національності і вчинення злочину".

Розпивання алкоголю, тютюнопаління, раннє статеве життя, дитяча бездоглядність - проблема спільна, тому й вирішувати її суспільство повинне разом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...