• Головна
  • Як тернополяни "забомбили" керівників місцевої поліції, а потім виводили їх із ступора
11:00, 23 червня 2016 р.

Як тернополяни "забомбили" керівників місцевої поліції, а потім виводили їх із ступора

Нещодавно керівництво місцевої поліції - заступники начальника облуправління, начальники самостійних підрозділів області, начальники районних і міських відділів поліції - проходило атесатцію у Києві.

Одним із членів комісії, яка брала участь у атестації, була журналіст «Ради бізнесу Тернопілля» Любов Вовк, яка розповіла про деталі процесу атестації.

За її словами, на співбесіді хвилювалися усі правохоронці.

– Ще б пак, їх запрошували сідати на стілець посеред кабінету, та «бомбили» питаннями на знання законів і наказів, якими регламентується їхня робота, запитаннями щодо статків, декларацій, щодо громадської позиції та компрометуючих публікацій у ЗМІ, – пригадує делегат «Ради бізнесу Тернопілля». – Було помітно, що деякі правоохоронці добре орієнтуються у законодавстві, проте через значне хвилювання впадають у ступор. Тому членам нашої комісії доводилося періодично заспокоювати атестатів, просити їх глибше дихати. Адже від відповідей залежала їхня кар’єра.

Член комісії знали кого й про що питати.

– Відколи у Тернополі заговорили про атестацію працівників колишнього МВС, громадська спілка «Рада бізнесу Тернопілля», ВО «Автомайдан», «Самооборона Майдану» та редакція «RIA плюс», оголосили збір інформації про кожного співробітника органів, - розповідає Любов Вовк. – Тому ми приїхали атестувати правоохоронців із чималим багажем зібраної як позитивної так і негативної інформації про їхній спосіб життя, методи роботи, співпрацю з криміналітетом області та чиновниками органів місцевого самоврядування, про факти вимагання чи фінансову вигоду, про відгуки співробітників чи мешканців району.

Також, членам комісії надавали інформацію із послужного списку кандидата. У ньому яскраво можна було прослідкувати рух кар’єрною драбиною. Якщо комісія виявляла підозрілі стрибки з лав рядового на керівну посаду, чи навпаки, то запитувала причини. Цікавили членів комісії також результати тестів на фізичну підготовку та вогневу підтримку, про дисциплінарні стягнення та заохочення, відомості про особу що надійшли із відкритих джерел.

Були й характеристики керівництва, але комісія не надіялася на об’єктивність цієї інформації.

Оцінку кожного кандидата проводили за критеріями його ділових, професійних, особистих якостей поліцейського та патріота. Також брали до уваги освітній та кваліфікаційний рівень, перспективи службової кар’єри.

Розпочинали співбесіду, зазвичай, із запитань представників апарату нацполіції. Вони конкретно запитували щодо законів, наказів, інших документів, якими керується конкретна особа при здійсненні своїх повноважень. Були кандидати, які відповідали на ці запитання «на зубок», проте були такі, які на жодне з 30 не дали розгорнутої чи правильної відповіді.

– Далі до запитань підключалися ми, представники громадськості, які мали завдання оцінювати мотивацію, чесність та довіру, а також готовність правоохоронця до змін, – каже учасниця комісії. – За вербальною та невербальною поведінкою легко можна було спостерігати, чи людина каже правду, чи лукавить. Тих, хто заплутав членів комісії у своїх відповідях, або тих, хто не захотів відкритися і поводив себе як на допиті у суді («нічого не знаю», «проти себе не свідчу»), направляли на процедуру перевірки на поліграфі (у народі – «детектор брехні»).

Після проходження кандидатами поліграфа, комісії знову зберуться у Києві для голосування та прийняття рішення, повідомляють в РБТ.

Результати атестації керівників ГУНП в Тернопільській області першої категорії

22 особи були запрошені на співбесіду з атестаційними комісіями. Проте двоє за станом здоров’я не з’явилися.
4 - проходитимуть перевірку на поліграфі.
2 - рекомендували підвищити на посаді.
4 - звільнити зі служби в поліції.
1 - понизити на посаді.
9 працівників колишнього МВС залишаться на своїх посадах.
Розголошувати результати по прізвищах, наразі, заборонено. Ті поліцейські, які набрали понад 60 балів у електронному тестуванні, мають право подати на апеляцію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Як тернополяни "забомбили" керівників місцевої поліції #а потім виводили їх із ступора
Останні новини
ТОП новини
"Страшна хвороба масово заражає дорослих і дітей, інфекція викликає шалену слабкість і біль": біда чекає у цих місцях
Наближається похолодання: синоптик розповіла скільки ще триватиме пекельна спека
"Ніхто з ухилянтів не чекав таких жорстких покарань, названо новий спосіб карати чоловіків з 16 липня": мобілізація і ТЦК
"На тлі спеки в області України пре шалена негода, несамовита злива рине у певній місцевості": де чекати на дощ і грозу
Оголошення
live comments feed...