• Головна
  • Хто несе відповідальність за все, що відбувається у недобудованій лікарні на Тернопільщині?
10:30, 24 червня 2016 р.

Хто несе відповідальність за все, що відбувається у недобудованій лікарні на Тернопільщині?

Коли нещодавно до журналістів звернулися мешканці вул. Словацького зі скаргою на небезпеку незавершеного будівництва і їх почули, згодом з’ясувалося, що це, на жаль, не єдине схоже місце у Кременці.

Мабуть, дехто пам’ятає як майже рік тому рятувальники, тоді ще міліція і просто небайдужі перехожі умовили не зводити рахунки із життям молодого чоловіка, учасника АТО, який піднявся на довгобуд кременецької лікарні. Атовець, начебто, прийшов у відпустку і більше не хотів повертатися до жахів війни, тож вирішив, що краще покінчити життя самогубством, ніж бути покаліченим чи потрапити у полон до сепаратистів… Тоді, на щастя, все обійшлося.

«Чоловіка вдалося врятувати від ймовірної трагедії. Це був єдиний випадок за рік, коли звернулися за допомогою до нас,» – пригадав про прецедент начальник Кремецького РВ ДСНС Георгій Галькевич.

Проте, неофіційно такі ризиковані ситуації стали мало не буденністю на вулиці Горбача. А любителі ексклюзивних селфі та гострих вражень піднімаються на недобудову, яка у перспективі мала стати лікарняним корпусом, по декілька разів на день.

Як наражають своє життя на небезпеку підлітки щодня спостерігають мешканці сусідніх будинків. Зізнаються, що закордоном, наприклад у Західній Європі, очевидці у такій ситуації щоразу викликали б поліцію. Та, якщо те саме робити й у Кременці, то правоохоронцями доведеться їздити лише на такі виклики. То хто ж несе відповідальність за все, що відбувається у недобудованій лікарні? Це питання журналісти перш за все адресували головному лікареві Кременецької РКЛ Григорію Козакову, який з перших слів зрозумів про що йдеться.

«Зараз недобудоване приміщення лікарні знаходиться на балансі управління капітального будівництва Тернопільської ОДА, – пояснивголовний лікар. – Ця споруда справді не охороняється. Доступ до неї, зокрема до верхніх поверхів та горища відкритий усім охочим, а їх там, як бачимо, чимало. Брати на себе відповідальність і виганяти звідти непроханих відвідувачів, наші працівники теж не наважуються. Адже одне необережне слово і можна не уникнути трагедії, випадково налякавши людину. Ми уже зверталися до балансоутримувача з проханням замурувати бодай вікна і двері першого поверху, аби унеможливити проникнення у споруду. Але наразі результату не бачимо. З недобудованого приміщення були навіть ходи у поліклініку, тож ми їх перемурували.»

В управлінні капітального будівництва ОДА і справді підтверджують, що недобудоване приміщення майбутньої лікарні перебуває на його балансі. Стверджують , що протягом останнього часу звернень від Кременецької РКЛ не отримували, проте не виключають, що вони надходили раніше. Як повідомила, головний бухгалтер управління Оксана Тибінь, буквально до початку 2015 року коштами управління здійснювалася охорона недобудованого об’єкту. У зв’язку із недостатнім фінансуванням уже більше року будівлею ніхто не опікується.
Як убезпечити місцевих підлітків від небезпечних екстремальних розваг перш за все, очевидно, повинні думати їх батьки. Звичайно можна розповісти дітям про усі можливі трагічні наслідки такого екстриму. Проте наскільки ефективною буде розмова із підростаючим поколінням, яке перебуває у віці, коли все про все і краще за усіх знає? Замуровані вікна і двері певна річ ефективніші. Ніхто ще не відміняв золотого правила: береженого Бог береже. Адже попередити лихо завжди простіше, аніж потім пожинати його гіркі плоди.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #недобудована лікарня #екстримали
Останні новини
Оголошення
live comments feed...