• Головна
  • У Тернополі жінки радо впускають у свій дім незнайому людину
11:30, 20 березня 2012 р.

У Тернополі жінки радо впускають у свій дім незнайому людину

Під виглядом комунальників у чужу домівку можуть увійти грабіжники. У Тернополі жінки радо впускають у свій дім незнайому людину, тоді як деякі чоловіки не хочуть навіть відчиняти дверей.

У цьому пересвідчився кореспондент “20 хвилин”, який, аби перевірити пильність тернополян, приходив у домівки жителів нашого міста під виглядом працівника комунальної служби. 
Причиною такого експерименту стався випадок, який трапився нещодавно у Вінниці — там жінка сама впустила у квартиру грабіжника, який назвався працівником комунальної служби.

Журналіст почав свій маршрут із будинків у Центрі, на вулиці Руській. 
- Доброго дня, я з комунальної служби, - кажу після дзвінка у старенькі двері, оббиті дерматином. - Можна глянути на ваш лічильник?
З якої саме служби та який лічильник хочу оглядати - спеціально не кажу. Та людей за дверима, вочевидь, це й не цікавить.
- Йдіть геть, немає нікого вдома! - відповідає грубий чоловічий голос. 
Чоловік навіть не хоче називати показники свого лічильника через зачинені двері. Втім, жінки виявляються сміливішими.

У багатоповерхівці на вулиці Живова стукаю у дерев’яні двері. За кілька секунд двері прочиняються. На порозі - жінка віком років сорока.
- Заходьте, дивіться, - відповідає жінка, тільки почувши про лічильник. - Хочете, чаю вам зроблю?
Заходжу у коридор і запитую, чи жінка сама вдома. Жінка каже, що сама — чоловік на роботі. Врешті зізнаюся, що працюю в газеті і показую посвідчення журналіста.
- Та ми скромно живемо, дорогих речей у нас немає, - каже, знітившись, пані Оксана (прізвища тернополянка просила не вказувати — прим. ред.) — Але тепер якось страшнувато стало. Насправді часто приходять переписувати дані лічильника, то я подумала, що й зараз так. Посвідчення у них ніколи не питаю. Тепер, мабуть, буду.

Втім, дехто з тернополян поводиться водночас і ввічливо, і обережно. У трьох із семи квартир, у які я звертався, люди не впустили, однак погодилися сказати дані лічильника через двері. Проте були й цікавіші випадки.
- А який лічильник вам потрібен? - запитує з-за привідчинених дверей літня жінка з вулиці Руської. - У мене лічильника на воду немає. 
- Та мені потрібно оглянути лічильник електроенергії, - відповідаю їй. - Впустіть, будь ласка.
Жінка відразу закриває двері і говорить уже з-за зачинених дверей.
- Та ж лічильник світла в коридорі, дивіться собі, - каже вона. - А як ще будете приставати - міліцію викличу.

Цікаво, що ніхто з тернополян не попросив кореспондента показати посвідчення працівника комунальної служби. Аби переконати людей, вистачило лише папки з роздрукованими на принтері бланками у руках.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...