
13:30, 12 липня 2016 р.
На Тернопільщині зростає кількість випадків захворювання на хворобу Лайма
На Тернопільщині за даними обласної Держсанепідслужби від укусів кліщів постраждали 4 особи. Також спеціалісти зареєстрували 3 випадки хвороби Лайма.
Це вже не перші випадки захворювання на хворобу Лайма у Тернопільській області. Кількість звернень за медичною допомогою через укуси кліщів збільшується щороку.
На місці укусу в інфікованої людини виникає почервоніння або папула, яка збільшується до 10-ти сантиметрів і більше. Еритема болюча і гаряча на дотик, свербить. У хворого виникає гарячка, уражається центральна та периферична нервова система, серце тощо. Часто приймає хронічний або рецидивуючий перебіг.
«Збудниками інфекції є спірохети комплексу Borrelia burgdorferi sensu lato. Джерелом та резервуаром – близько 130 видів ссавців, серед яких провідна роль належить гризунам. Життєва схема борелій тісно пов’язана з життєвими схемами іксодових кліщів, які є основними переносниками збудника хвороби Лайма. Інкубаційний період триває від 3 до 35 діб. Також типовими клінічними симптомами є менінгополіневрит, менінгіт, енцефаліт, периміокардит, кардіоміопатія, кератит, увеїт, папіліт, пан офтальмія, артрит, міозит, гепатит», – повідомили в обласній Держсанепідстанції.
Особи, які перехворіли на хворобу Лайма підлягають диспансерному спостереженню протягом 2 років.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
12:04, 26 квітня
1
00:06, Сьогодні
12:53, 29 квітня
1
11:50, 1 травня
21
live comments feed...