![](https://s.0352.ua/section/logo/upload/pers/32/logo.png?20240727)
18:00, 25 березня 2012 р.
Де хочуть працювати тернопільські студенти?
Понад 80% українських студентів не пов'язують свого професійного майбутнього з Україною.
Такі соціологічні дані повідомив заступник голови Федерації профспілок України (ФПУ) Сергій Кондрюк під час тристороннього круглого столу на тему "Гідна праця для молоді" у Міністерстві соціальної політики.
"Згідно з україно-польським соціологічним дослідженням, понад 80% студентів України мають за мету працювати за кордоном. Крім того, понад 60% нелегальних українських заробітчан, які працюють за кордоном – не хочуть повертатися на Батьківщину. Якщо в перші 10-15 років Україна втрачала інтелект нації, коли мігрували вчені, професіонали, то тепер масово шукає заробітку за кордоном молодь. Відтак країна втрачає золотий генофонд", – зазначив Сергій Кондрюк.
На його думку, держава, центри зайнятості та профспілки повинні створити необхідні умови для стабільної зайнятості молоді саме в Україні. А саме – робота має бути престижною, належно оплачуваною й забезпечена "в достатньо людських, нормальних умовах" - пише gazeta.ua.
"Також важливо, щоб ця робота мала професійну кар'єрну перспективу й була повноцінно легальною. Натомість, якщо взяти ті вакансії, які пропонує державна служба зайнятості, то лише незначна кількість із них відповідають хоча б двом із цих умов", – наголосив пан Кондрюк.
Надзвичайно важливим у вирішенні цього питання заступник голови ФПУ вважає прийняття базового Закону "Про зайнятість", нова редакція якого вже тривалий час обговорюється в суспільстві.
Ще одним шляхом він називає нову Генеральну угоду, в якій варто було б виділити окремий розділ, присвячений саме молодіжній зайнятості.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
12:01, 18 липня
live comments feed...