“Заробітчани” біля РАЦСу: у Тернополі жоден розпис не проходить без циганів (Фото)

Неодноразово тернополяни скаржились на попрошайок та "співачок" під тернопільським РАЦСом. Але вигнати їх неможливо, та й поліція не має на них управи. 

Після розпису однієї з молодих пар у суботу, 23 липня, бабусі за традицією почали співати весільні пісні. Поруч своє місце відразу зайняли роми в очікуванні легких грошей. Гості свята та молоді ніби і не зважали на такий концерт, але було помітно, що їм це не до вподоби. Хтось з гостей дав трохи грошей ромам, хтось бабусям. Вони в свою чергу побажали молодим усього, чого тільки можна, і всі мирно розійшлись, пише 20 хвилин

За деякий час з РАЦСу виходить інша пара наречених. Бабусі знову взялись до співу, цигани теж стоять. Чекають. І до них підійшла одна із дружок і попросила, щоб "заробітчани" не загороджували прохід і не співали.

- Молоді не хочуть, щоб ви співали, можете просто цього не робити? - запитала дівчина у бабусь.  У відповідь почула, що вони все таки співатимуть або давайте грошей. Дружка дала їм грошей і ті відійшли в сторону. Це побачили роми і почали вимагати грошей. Бо інакше проклянуть. - За що проклянете? За що гроші вам давати?

- було чутно, як дівчина запитує у циганів. Вони почали голосно сперечатись і до дівчини підбіг ще хтось з гостей. Хлопець дав їм грошей і вони пішли.  - Від гріха подалі, хай краще заберуть ті гроші, а то ще проклянуть мого друга, - сказав він.

І це не перша і не остання подібна ситуація з нареченими та їхніми гостями біля органу державної реєстрації актів цивільного стану. Начальник відділу Державної реєстрації актів цивільного стану Тернопільського міського управління юстиції Олександра Кірик написала заяву у поліцію з проханням поставити патрулів у дні реєстрації шлюбів – четвер та суботу з 9.30 до 17.00 у зв’язку зі скаргами від громадян.

Начальник управління патрульної поліції Тернополя Володимир Струк каже, що притягувати ромів та бабусь до відповідальності поліція не може, бо нема за що.

- Якщо ж ці люди чіпляються до людей, тоді поліція на це реагує. – каже пан Струк. - Ми вже помічали такі речі, відповідно тоді патрульні відводять ромів у сторону і проводимо з ними профілактично бесіду. – Якщо вони не мають документів, забираємо у міськвідділ для встановлення особи.

Володимир Струк додає, патрулі під РАЦСом чергують, але якщо є потреба від'їхати кудись в межах їхнього квадрату, то вони їдуть. 

“Заробітчани” біля РАЦСу: у Тернополі жоден розпис не проходить без циганів (Фото), фото-1
“Заробітчани” біля РАЦСу: у Тернополі жоден розпис не проходить без циганів (Фото), фото-2
“Заробітчани” біля РАЦСу: у Тернополі жоден розпис не проходить без циганів (Фото), фото-3
“Заробітчани” РАЦС Тернопіль цигани
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі